צילום אילוסטרציה: Depositphotos

ביום שישי הקרוב, 13.9.19, צפויים הלימודים בבתי הספר והגנים ברחבי הארץ להתחיל רק בשעה 09:00,  זאת עקב החלטתה של הנהגת ההורים הארצית להשבית לשעה את הלימודים כאות הזדהות עם מאבקם של  הורי וילדי החינוך המיוחד.

בהנהגת הההורים מסבירים כי משרד החינוך, בתמיכת ממשלת ישראל ובניגוד להתראות והתנגדות צוותי החינוך ואנשי המקצוע, החיל את רפורמת חוק החינוך המיוחד (הפניית יותר תלמידים ללמידה בכיתות רגילות), בתקצוב חסר ובביצוע לוקה בחסר - בתי הספר לא קיבלו תקציב מתאים, לא הוכשרו מספיק רכזות הכלה, צוותי החינוך לא קיבלו הכשרה מספקת ועיקר התקציב שיועד לרפורמה לא הגיע לבתי הספר, כתוצאה מכך טיפולים כמו הוראה מתקנת וטיפול רגשי כלל לא מאושרים לביצוע,  היעדר התקציב גרם לפגיעה במימון בית הספר של החגים לכלל תלמידי ישראל, והצוות הפדגוגי לא קיבל כל הכשרה שתעזור לו בשילוב ילדי החינוך המיוחד בכיתות הרגילות.

הנהגת ההורים העירונית במודיעין מכבים רעות הודיעה כי היא מצטרפת למאבק הארצי ותומכת במאבק של מצוקת החינוך המיוחד.  ההנהגה העירונית הפיצה 'קול קורא' לשביתת מחאה לכל ההורים באמצעות קבוצות הוואטסאפ הכיתתיות ובאמצעות וועדי ההורים בבתי הספר, בו נכתב כי: "אנו תומכים בהחלטת הנהגת ההורים הארצית ומצפים מממשלת ישראל וממשרד החינוך לתקן את העוול שנעשה ולדאוג לתקציב מספק לשירותי החינוך המיוחד. מכם ההורים אנו מצפים לשיתוף פעולה. פגיעה בחינוך המיוחד היא פגיעה בכולנו".

בהנהגה העירונית הסבירו כי " אנו מוחים על הפגיעה התקציבית הקשה של משרד החינוך בחינוך המיוחד, הפגיעה הזו משפיעה על כולנו. אנחנו מציעים לכולם לנצל את ההזדמנות לשוחח עם הילדים על שילוב, הכלה, שונות וגם על אחדות וכוחה של מחאה".