בימים אלה נחנכו מרחבי למידה חדשניים בבית הספר היסודי "אסיף" ובבית הספר"עידנים" במודיעין-מכבים-רעות, זאת במסגרת פרויקט M21 של משרד החינוך בשיתוף העירייה, אשר מונה כבר עשרות מרחבי למידה בבתי ספר בעיר.

בבית הספר "אסיף" ישמשו המרחבים את שכבות ב'-ו' ויאפשרו למידה בדרכים מגוונות בזוגות, קבוצות או יחידים כאשר העיקרון המנחה הוא לקדם שינוי תפיסתי של המורה ממורה העומד מול כיתה למורה במרחב פתוח עם קבוצות למידים פעילות. בנוסף, מעודדים המרחבים טיפוח של לומדים עצמאיים ותחושת מסוגלות.

בית ספר "אסיף"

הלמידה במרחבים היא חוץ כיתתית, נעימה ומעוררת סקרנות, כאשר קירותיהם של המרחבים צבעוניים ונעימים עם כיתובים מעוררי השראה ללמידה וחקר, והריהוט מזמן סוגי למידה שונים באמצעות ישיבה במגוון אופנים. הלמידה במרחבים תקדם אוריינות טכנולוגית על ידי שימוש בטאבלטים, מחשבים ניידים וסמאטרפונים, אוריינות שפתית על ידי חיפוש ואיסוף מידע עיבודו ומיזוגו, אוריינות חזותית על ידי מתן ביטוי למחשבה יצירתית ופתרון בעיות וכן, אוריינות דיגיטלית על ידי הפקת מידע מהאינטרנט ואתרי תוכן.

בבית הספר "עידנים" התחדשו במהלך חופשת הקיץ במרחבי לימוד חדשים, אשר יזמנו את תלמידי בית הספר להתנסויות למידה מודרניות, לטיפוח מיומנויות של חקר, עצמאות, שיתוף פעולה, יצירתיות ויוזמה.

בית ספר "עידנים"

מרחב לימודי לכיתות ג'-ד' התחדש בפינות ישיבה נעימות, עמדת טאבלטים ומרחב מיוחד "פיזיטלי" המאפשר שילוב בין תנועה ללמידה פיזית ודיגיטלית.

במרחבי כיתות ה'-ו' התקיים שיפוץ נוסף ובו הוקמו מרחבים ייחודיים תואמים את המאה ה-21: פינת מסך ירוק בה יוכלו הילדים ליצור אפקטים מיוחדים, ללמוד מושגים מתחום הצילום ולמתוח את גבולות הדמיון, ועמדת טאבלטים המעודדת את התלמידים לפתח מיומנויות של לומד עצמאי ולתרגל חומר לימודי במקצועות הליבה השונים. העמדה תוכל לתת מענה לתלמידים ברמות לימוד שונות ולייצר למידה חווייתית, חזותית ומותאמת בקצב אישי. בנוסף, מרחב מייקרים, שיאפשר עשייה ויצירה בידיים – למידה ממוקדת משלב התכנון, הניסוי והיצירה,  מטבח לימודי שישלב למידה דרך הבישול והאפייה ומרחב ללמידה שיתופית עם עמדת חידונים אינטראקטיבית.

בעידנים נפתח גם "רדיו עידנים", תחנת רדיו בית ספרית בה ילמדו התלמידות והתלמידים להשתמש בציוד, להפיק ולערוך תכניות רדיו, קריינות, כתיבת כתבות, פודקאסטים ועוד.