צילום אילוסטרציה: Depositphotos

הרישום למוסדות החינוך במודיעין מכבים רעות לשנת הלימודים תש"פ, ייפתח בשבוע הבא ויימשך כשלושה שבועות - החל מיום שני 7.1 ועד ליום ראשון 27.1.

הרישום  יתבצע באמצעות אתר האינטרנט של העירייה. השיבוץ למוסדות החינוך ייעשה רק בתום תקופת הרישום, כך שאין משמעות למועד בו בוצע הרישום על ידי התושבים. תוצאות הרישום יפורסמו במהלך חודש יוני באמצעות אתר העירייה.

עלוני מידע על תהליך הרישום יחולקו לבתי התושבים באמצעות מעטפת הארנונה לחודש ינואר. הרישום מיועד לתלמידים בגילאי קדם חובה בני 4-3, לגני חובה, לכיתות א' ולכיתות ז'. השיבוץ לכיתות ז' בחינוך הממלכתי נעשה על פי בתי ספר מזינים, וניתן לצפות בהם באתר העירייה ובמידת הצורך להגיש בקשת העברה.

בעירייה ציינו כי במסגרת הרישום לבתי הספר יסודיים ייפתחו עשרה בתי ספר לרישום על אזורי, בתי הספר הם: דורות, היובל, עידנים, מעוז המכבים, ניצנים, אופק, קשת, רמון, עמית ונתיב זבולון. עוד נמסר כי בימים הקרובים יקיימו בתי הספר העל אזוריים ימים פתוחים לטובת הורים המעוניינים לרשום את ילדיהם בבתי הספר. מועדים אלה יפורסמו באתר העירייה.

העירייה תאפשר להורים לבחור עד שני מוסדות חינוך ברישום. בעירייה ציינו כי אמנם האופציה השנייה הינה רשות אולם היא מומלצת מאוד וזאת על מנת לאפשר לתושבים אשר מסיבה זו או אחרת לא יתקבלו לבחירה הראשונה בחירה נוסף. במקרה שלא תהיה בחירה שנייה שיבוץ הילד ייעשה על ידי מינהל החינוך ובהתאם לאפשרויות ולאילוצים הקיימים.

תושבים חדשים, שאינם רשומים כתושבי העיר, אינם יכולים לבצע רישום באינטרנט ועליהם להגיע למרכז הרישום שבעירייה, ברחוב תלתן 1. הרישום יעשה לילדים החל מגיל 3 ועד לכיתה י"ב, בכפוף להצגת חוזה קנייה או שכירות דירה בעיר, במידה והם עדיין אינם מתגוררים בה. כמו כן, תושבים חדשים שיגיעו למרכז הרישום מתבקשים להצטייד בתעודות זהות מקוריות של שני ההורים, כולל ספח בו רשומים פרטי הילדים, וטופס ביטול רישום מהרשות ממנה הם עוברים, ובגיליון ציונים אחרון, לעולים לכיתות י' עד י"ב.

ניתן להגיע למרכז בזמן ימי הרישום: בימים ראשון, שלישי וחמישי בשעות 08:00 עד 12:00, ובימים שני ורביעי בין השעות 13:30  עד 18:00.

כתובת עדכנית של ההורים בעיר, היא תנאי לביצוע הרישום ועל כן, תושבים אשר עברו דירה בעיר וטרם עדכנו את כתובתם במרשם האוכלוסין, מתבקשים לבצע זאת בהקדם על מנת שיוכלו לבצע את הרישום. ניתן לבצע את עדכון הכתובת במשרד הפנים אשר בבניין העירייה.

לתושבי נופים נפתח השנה הרישום לבתי ספר יסודיים ולגני ילדים (ממלכתי וממלכתי דתי), כאשר ההחלטה על פתיחת מוסדות החינוך תתקבל לאחר קבלת נתוני הרישום בשכונה.

הורים לילדים בני 3, שלומדים השנה בגן עירוני וימשיכו לגן עירוני טרום חובה לגילאי 4, יבצעו רישום וישובצו באותם גנים בהם הם לומדים בשנה זו. הורים לילדים בגילאי גן חובה, יבצעו רישום על פי אזורי רישום למתחמי גנים או לחטיבות צעירות (חט"צים), בהתאם לכתובת המגורים המעודכנת. כך גם לגבי תלמידים העולים לכיתה א'.

להורים השולחים את ילדיהם לגן עירוני בפעם הראשונה, תתאפשר הצצה והיכרות עם הגנים העירוניים ועשייתם החינוכית במפגשי "צעד ראשון בגן" בספריה של תיכון עירוני ה' ברחוב אבני החושן 57. המפגשים יתקיימו בתאריכים : 2.1 וב-16.1 בשעה 18:00 ויהיו בהם פאנלים של בעלי תפקידים, מענה לשאלות ההורים והרצאה.

במקביל, ייפתח גם הרישום לצהרונים של עמותת סחלבים באתר העמותה. הצהרונים יפעלו חמישה ימים בשבוע, בימים א'-ה', בגני הילדים בין השעות 14:00-17:00  ובכיתות א' ו-ב' בבתי הספר בין השעות 12:45-17:00. הורים המעוניינים במסגרת צהרון יבצעו רישום באתר עמותת סחלבים בנוסף לרישום למוסדות החינוך. הרישום לצהרון מותנה בהסדרת התשלום לעמותה. במידה ולא יבוצע רישום לצהרון, התלמיד ישובץ למסגרת ללא צהרון. 

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי: "מינהל החינוך עושה ככל יכולתו כדי לפשט את הליך הרישום וגם להיענות לבקשות הספציפיות של כל משפחה. יחד עם זאת, הליך הרישום והשיבוץ במערכת חינוך בה יש למעלה מ-40 בתי ספר וכ-170 גנים הוא הליך מורכב ומאתגר. השנה יש את האפשרות לציין שתי עדיפויות, וכן לבחור בין מספר גדול של בתי"ס שהם על אזוריים. מומלץ לעשות שימוש באפשרות זו, כדי שנוכל לקבל תמונה כמה שיותר מדויקת באשר לרצון התושבים ברישום. מאחל לכולנו שנת לימודים מוצלחת ומהנה".