בית הספר "ענבלים" התחדש לאחרונה במרחבי לימוד חדשים, במסגרת תכנית M21 של משרד החינוך בשיתוף העירייה. מדובר במרחבים ייחודיים שמטרתם ליצור סביבת למידה משמעותית, ייחודית ומסקרנת עבור התלמידים.

במרחבים החדשים בבית הספר, ביקשה המנהלת רויטל ישראל, לשלב תנועה עם חווית הלמידה, בהתאם לחזון בית הספר, המאמין בשילוב גוף ונפש וההשפעה ההדדית ביניהם.


רויטל ישראל: "כולנו מכירים את המשפט 'נפש בריאה בגוף בריא' ואנו בבית הספר מטמיעים זאת בהנאה ובהנעה ללמידה, במטרה לקדם את יכולותיו הגופניות, הרגשיות והלימודיות להצלחתו של כל תלמיד, שהרי לא ניתן לנתק אותם האחד מהשני."


המרחבים מחולקים לשניים – בחלק אחד, התמקדות ב"גוף בריא" כלומר, בתנועה. במרחב זה ניתן למצוא מזרנים ופופים, מכשירי כושר כדוגמת אופניים, מתקני כפיפות בטן ומדרגות אירובי. כל אלו, תורמים ללמידה מסוג שונה, למידה תוך כדי תנועה, ללא ספרים ומחברות. כך למשל תרגול מתמטי על אופני הכושר כשאפילו המורה מלמדת בדרך של תנועה.

הקירות גם עוטרו כדי להעניק השראה ואווירה, כשעליהם תלויים דגם של גוף האדם עם הסברים על מערכות השרירים השונות ועובדות מעניינות על גוף האדם.

במרחב השני, "סטודיו נפש", בונה הצוות החינוכי מערכי שיעור אשר יתאימו למקצועות הליבה. במקום כסאות, התלמידים יושבים על כדורי פיזיו גדולים אשר מאפשרים תנועתיות בזמן הלמידה ומגבירים את יכולת הריכוז. החלל מאפשר למידה שקטה או למידה בקבוצות קטנות.