בתי הספר במודיעין מכבים רעות ממשיכים להתחדש עם מרחבי למידה חדשים במסגרת התכנית העירונית M21 של העירייה ומשרד החינוך. לבתי הספר בהם הוקמו מרחבים ייחודיים, מצטרף מרחב רובוטיקה חדשני בבית הספר היסודי "שבטי ישראל" שכבר פועל בבית הספר ומשמש את תלמידיו.  

המרחב מיועד ללימודי מדעי המחשב ורובוטיקה בשעות הבוקר וכן, כמרחב פעילות לנבחרת הרובוטיקה הבית ספרית. במרחב הושקעה מחשבה פדגוגית רבה על ידי ריקי סגל-כהן, רפרנטית מחוז ירושלים למדעי המחשב ורובוטיקה ומורה בבית הספר, אשר חברה למעצבות אלינור קלדרון ותמר אלה גרינברג, שתרגמו את הצרכים הפדגוגיים לעיצוב המרחב.

המרחב מזמין את התלמידים לפתח מיומנויות חיים כמו סקרנות, פתרון בעיות ועבודת צוות, תוך כדי חיזוק הידע במתמטיקה וטכנולוגיה. כך למשל, השולחנות בחדר הם עגולים עם מסך מחשב ומגשים מיוחדים להנחת הרובוטים, אשר מפתחים עבודה עצמאית ועבודה קבוצתית כאחד. עוד במרחב, שולחן לבניית מבנים בלגו בעבודה קבוצתית, שולחן המאפשר מדידות וחישובים והתמצאות במרחב ופינה לפיתוח מיומנויות באמצעות משחקים מאתגרים לפתרון בעיות. הקירות שבמרחב משמשים להשראה עם דגמים של רובוטים מיוחדים שבנו התלמידים וגם תאים למיון חלקי הלגו, החשופים כל העת בפני התלמידים לעידוד חשיבה יצירתית. בנוסף, שולחן שהוא מודולרי, המאפשר את הרצת הרובוטים ולהיות שולחן באורך שלושה מטרים כמו גם להתחלק למספר שולחנות קטנים, לעבודה בו זמנית של מספר קבוצות.

המרחב מיועד להכיל שתי כיתות ביחד  על מנת לאפשר למידת עמיתים. לילדים הקטנים יותר בבית הספר, ישנם רובוטים ללא מסך על מנת לצמצם חשיפה למסכים בגילאים אלו. הרובוטים הללו מלמדים אלגוריתמיקה כבר בגיל הצעיר ומפתחים פתרון בעיות וכתיבת פקודות.

כאמור, מרחב זה נבנה במסגרת תכנית M21 בה שותפים העירייה ומשרד החינוך והיא מתקיימת בבתי ספר רבים בעיר. מטרת התכנית, לייצר מרחב לימודי חדשני, מתקדם ומעורר חשיבה וסקרנות, התואם את רוח הלמידה של המאה ה-21.