קצת לפני היציאה לחופשת הפסח, התקיים בבית הספר עירוני ב' ע"ש יצחק רבין, בוקר קהילתי בשיתוף בני משפחה, תלמידים צוות בית הספר ומתנדבים  מהקהילה. בבוקר זה בית הספר עוצר את הלימודים ליום אחד ומקדיש את כולו לעשייה קהילתית חשובה ומפרה כאשר הורים הגיעו לכיתות והעבירו שיעורים בנושאים שונים על פי תחומי העניין שלהם. כך למשל, תלמידי כיתות י"א שמעו עדויות של ניצולי שואה וקיבלו הסבר לפעילות של עמותת אביב הפועלת למען ניצולי השואה איתה בית הספר משתף פעולה כבר מספר שנים. מתנדבי עמותת ארגמ"ן הפועלים למען הגמלאים, הגיעו וסיפרו לתלמידים את סיפורם האישי.

בנוסף ביום זה, תלמידי התיכון נכנסו לכיתות החטיבה והעבירו שיעורים מעניינים ויצירתיים.  רכזי השכבות הובילו פעילויות התנדבות בטיפוח פינות שונות בבית הספר. השנה בחרה הנהגת התלמידים לאמץ את העמותה למען הקשיש במודיעין, במסגרת זו הכינו תלמידי שכבה ז' עציצי תבלינים שיוענקו לקשישים במועדון.

סיכמה את היום ורד ליבוביץ הסגנית החברתית של עירוני ב': "זה היה בוקר נפלא של מעורבות, נתינה ועשיה חינוכית שמרחיבה את הלב". עוד הוסיפה ליבוביץ וסיפרה שהתלמידים כבר מתכוננים לאירוע הקהילתי הבא, שכאמור יוקדש לעמותה למען הקשיש בסימן 70 שנה למדינה.