מאת: ציון סולטן

התקנון חייב, ויו"ר הנהגת ההורים העירונית, אמציה דויטש, סיים את תפקידו. את מקומו יתפוס אייל כהן סגנו. אייל כהן הוא תושב מודיעין מכבים רעות מאז שנת 1998, נשוי ואב לשלושה, משמש גם כיו"ר הנהגת ההורים בבית הספר אורט עירוני ד'. בנוסף, יתפקד אייל גם כנציג העיר במועצת הנהגת ההורים הארצית.

שלוש קדנציות שנמשכו שש שנים שימש אמציה דויטש בתפקיד רב ההשפעה של  יו"ר הנהגת ההורים העירונית ועתה חייב הוא לפנות את מקומו ליורש.  דויטש לא  פורש לגמרי מהמערכת וימשיך לשרת את הציבור בתפקידו כיו"ר הנהגת ההורים הבית ספרית בבית הספר אמי"ת מודיעין. את מקומו של  אמציה בתפקיד יו"ר הנהגת ההורים יתפוס אייל כהן, סגנו של דויטש עד סיום תפקידו.  

הנה כך נפרד אמציה דויטש מציבור התושבים בפוסט שפרסם: "הגיע הזמן וסיימתי את תפקידי כיושב הראש של הנהגת ההורים העירונית במודיעין. במשך תקופה ארוכה, הייתה לי הזכות להוביל את ועד ההורים בעיר המיוחדת שלנו." דויטש מסכם את מערכת יחסיו עם סובביו: "יש לנו מערכת חינוך מובילה, נוער מצוין והורים מעורבים. וכל זה בזכות שיתוף פעולה טוב ושקוף בין צוותי ההוראה, הגורמים המקצועיים בעירייה, מנהיגי העיר ואנחנו ההורים".


ומה חושב דויטש על התרומה של הנהגת ההורים?  הנה: "בשנים האלה ראיתי את כוחה של קהילה להניע ולתרום באירועי התרמה או סיוע במשברים עירוניים או לאומיים - כמו בזמן השריפות ברחבי הארץ כשהנהגת ההורים קראה לתרום, תוך שעות היינו מוצפים תרומות שמילאו אולם ספורט שלם עד שהיינו צריכים לסרב לתרומות נוספות. ועוד דוגמאות רבות ומרגשות".  דויטש דרש לחשיבות קיום גוף כמו הנהגת ההורים לא רק בשל עובדה שחבריו רצויים בגופים ציבוריים אחרים, אלא בעיקר לאתגרי המחר אתם מתמודדת החברה המקומית.

דויטש גלוי בסיום תפקידו כמציב תמרור  אזהרה בפני הנכנס לתפקיד ובכלל בפני הקהילה המקומית:"אנחנו שותפים באתגרים רבים כמו התמודדות עם סיכוני הסמים, האלכוהול, האלימות והרשת החברתית ומעורבים ומשפיעים בקידום החינוך והקלת הנטל הכלכלי על ההורים"


ראש העיר חיים ביבס נפרד מאמציה דויטש ומברך את היו"ר הנכנס, אייל כהן: "ההנהגה העירונית נפרדה אתמול מהיו"ר היוצא, אמציה דויטש, שמסיים קדנציה מוצלחת של שש שנים בתפקיד, ובחרה ביו"ר החדש, אייל כהן. בשם כל ההורים והתלמידים בעיר אני רוצה להודות לאמציה על כל שנותיו כהורה מתנדב (וזה שהוא מסיים את התפקיד זה לא אומר שהוא עוזב אותנו..) ולאחל הצלחה רבה לאייל שנכנס לתפקיד וברגל ימין."

"אייל, אנחנו כאן בשבילך, בשביל ההורים ולמען הילדים. נמשיך להוסיף ולעבוד ביחד ולוודא שמודיעין מכבים רעות תמשיך להוביל בחינוך ולהיות העיר הטובה ביותר לילדים שלנו" תודה למסיים ובהצלחה ליורש."