אות 'הפעיל המצטיין' של מנהל חברה ונוער במשרד החינוך הוענק השבוע לתהל כהן, תלמידת כיתה י"ב במדרשת אמית מודיעין.

תהל זכתה באות ההצטיינות בזכות התנדבותה בעמותת FIRST, שם פעלה לעידוד תלמידים למנהיגות, חדשנות וסקרנות, תוך פיתוח כישורי מדע וטכנולוגיה. בנימוקי הזכיה צויין כי תהל פעלה בנחישות כדי לאפשר גם לתלמידות הדתיות להשתתף בתוכנית הרובוטיקה. היא יצרה קשר עם תלמידים ומורים בבית ספר אחר כדי ליצור קבוצה משולבת בין בתי הספר, שתורכב מתלמידים חילונים ודתיים כאחד. למרות הקשיים הרבים שנובעים הן מלוגיסטיקת שילוב בתי הספר והן מהבחינה הדתית בעקבות העבודה בשבתות, הצליחה תהל ליצור קבוצה משולבת ומכילה. בזכות מנהיגותה המבריקה, נבחרה לאחר מכן לתפקיד קפטנית הקבוצה.

בנוסף, מדריכה תהל את קבוצת הרובוטיקה הצעירה של תיכון מכבים רעות. פעמיים בשבוע היא נפגשת עם 12 תלמידות ותלמידים בכיתות ז׳ עד ח׳, מעבירה אליהם ידע רב ומטפחת בהם כישורים של מדע וטכנולוגיה. תהל גם מתנדבת בתחנת מד"א מודיעין כמגישת עזרה ראשונה.

"התרגשתי מאוד לקבל את הפרס" סיפרה תהל לאחר הזכייה, "אני מאמינה ובטוחה שלנו, בני הנוער, יש את הכוח להתנדב, להשפיע, ולשנות את העולם שלנו לטובה. זכיתי בהזדמנות להוביל תלמידים צעירים, לחשוף אותם לעולם של מדע וטכנולוגיה, ולגשר בין תרבויות שונות בחברה הישראלית".

ליאת וגשל, מנהלת מדרשת אמית מודיעין: "אנו גאים בתהל האהובה. תהל הינה דוגמה חיה למה שכתוב על סמלנו: נולדת להשפיע! מתחילת דרכה אצלינו בכיתה ז' תהל תמיד חתרה קדימה להשיג את מטרותיה ולא ויתרה גם כשהיו אתגרים בדרך. בשום שלב היא לא ויצרה על הגשמת חלומותיה ועל תרומה משמעותית לחברה. אנו גאים בתהל היקרה ובטוחים שהדרך סלולה לה בעתיד להמשיך להשפיע בארץ ובעולם".