יום ההוקרה לצוותים החינוכיים התקיים השנה בהתרגשות רבה, לאחר שבשנה שעברה נפגשו התלמידים ומוריהם בעיקר במשבצת שבזום ולמדו לרוב מרחוק. לאחר כמעט שנתיים מאז פרוץ מגיפת הקורונה שהשפיעה מאוד על מוסדות החינוך, מוקירים ההורים, התלמידים וקהילות בתי הספר את פועלם של צוותי החינוך הפועלים במסירות לאורך כל השנה, ובמיוחד בתקופה מורכבת זו.

בשבוע האחרון הפתיעו את צוותי החינוך בגנים ובבתי הספר ברחבי העיר בשלל מחוות מרגשות. כך למשל, בבית הספר 'אסיף' עיצבו ההורים את חדר המורים והכינו ארוחת בוקר מושקעת לצוות המורים והמורות, בגן זית הכינו הילדים וההורים ברכות וציורים מלווים בקינוחים, בגן חופית העניקו לצוותים קישוט לתלייה וברכה מרגשת בה נכתב "תודה על המסירות בתקופה הלא פשוטה כדי ליצור למענם מרחב בטוח ומוגן ולנו ההורים שקט." בגן יערה הכינו שוקולדים עם כיתובים הנושאים מילות תודה, בבית הספר ניצנים ערכו מחווה מקורית בבית הספר עם תפאורה של מאהל בדואי, בבית הספר ענבלים קושטו מבואות בית הספר במילות תודה עם ארוחה מפנקת, בבית הספר היובל קיבלו את הצוות החינוכי עם שלל הפתעות ובלונים משמחים, בביה"ס עירוני ג' ארגנו ארוחה עשירה ומפנקת לצוות החינוכי בתוספת הרצאה מעוררת השראה ועוד ועוד מחוות תודה שהתקיימו בכל מסגרות החינוך ברחבי העיר.

בעירייה בשיתוף עם הנהגות ההורים מתכננים אירוע מחווה לצוותי החינוך הפורמליים והבלתי פורמליים שפועלים בעיר. האירוע צפוי להתקיים בחודש מאי בפארק ענבה, והוא יכלול מופע מיוחד לכבודם.

מויש לוי, סגן ראש העיר מחזיק תיק החינוך: "אנשי הצוותים החינוכיים שלנו זכאים להוקרה יום יום ולא רק יום אחד בשנה. מערכת החינוך העירונית היא בין מערכות החינוך הטובות בישראל בזכות שיתוף פעולה בין הרבה גורמים, אבל אין ספק שבלי העבודה המסורה והמקצועית של כל אנשי הצוות החינוכי והמנהלים בגני הילדים ובבתי הספר, לא היינו מגיעים לאן שהגענו. אני רוצה להודות להם בשמי ובשם תלמידי והורי העיר על עבודה יום יומית מדהימה וברוכה."