צילום ארכיון: גידי אבינערי

מחר בערב יציינו ברחבי ישראל את התאריך ט' באב. במסגרת יום זה יערך ברחבת היכל התרבות, החל מהשעה 20:30, אירוע "הלילה לא לומדים תורה". ערב מיוחד זה, שהפך למסורת בעיר ומתקיים זו השנה השמינית. ערב זה נערך במקביל בעוד יותר מעשרים מוקדים ברחבי הארץ הפך למסורת מרשימה, שגדלה משנה לשנה.

מקור השם "הלילה לא לומדים תורה" הוא על פי המנהג הידוע שביום חורבן בית המקדש יש להתאבל על חורבנה ולא ללמוד תורה הגורמת ללומדים בה לשמחה ואושר. הערב שאורגן ע"י אגף תרבות ואירועים - תרבות יהודית בעירייה, נערך במסגרת פעילות של "כנס ישראל - שדרות לחברה". האירוע ייפתח בקריאת מגילת איכה ומיד לאחר קריאת מגילת איכה ייערך רב שיח בנושא "בין 70 לספירה ו-70 למדינה". הפאנל יהיה בהנחיית עו"ד ד"ר שי שטרן ובהשתתפות יו"ר מפלגת "יש עתיד", ח"כ יאיר לפיד, ראש מדרשת לינדנבאום, הרב אהד טהר לב, יו"ר ארגון זק"א, יהודה משי זהב ומנכ"לית מרכז הקונגרסים – בנייני האומה, מירה אלטמן. לאחר מכן, בשעה 22:30 ייפתחו מעגלי שיח.

חבר המועצה, מחזיק תיק תרבות יהודית, מיכאל חרל"פ: "בשנים האחרונות הנהגנו מסורת חדשה של מפגשים במרחב הציבורי בין אישים ממקומות שונים בשיתוף כנס שדרות וזאת על מנת להרבות באהבת חינם. כידוע בית המקדש נחרב בגלל שנאת חינם ואנו מעונינים דווקא ביום הכואב הזה להרבות באהבת חינם. השנה אנו מרחיבים את מספר המשתתפים בפאנל ערב הביקוש הגדול. כולי תקווה שבעקבות היום הגורלי ישתנה השיח העירוני בין המיגזרים השונים במהלך כל השנה והתושבים ירבו אהבת חינם.