לאחר 23 מחזורים, וכ-1,500 נערים, ביום חמישי שעבר הגיע לסיומו המחזור ה-24 של תכנית בר המצווה העירונית "שחק לבני מצווה", שהוקדש, כמו שאר המחזורים בשנה זו, ל-50 שנה לאיחוד ירושלים. במחזור זה השתתפו 38 בני נוער, שלקחו חלק במפגשים קבוצתיים בנושאי מסורת, ערכים והיסטוריה, בסדנאות אינטראקטיביות ובעבודה בקהילה.

את התכנית, שנקראת על שמו של הרמטכ"ל ה-15 של מדינת ישראל, רא"ל אמנון ליפקין שחק ז"ל, מארגנים אותה אגף תרבות ואירועים – תרבות יהודית, בשיתוף עם ישיבת ההסדר "מאיר הראל" והקרן למורשת הכותל.

יום השיא שסיים את התכנית נפתח בהתכנסות בחדר הישיבות של העירייה וכלל נסיעה לכותל בירושלים. לעירייה הגיעו ברי המצווה ביחד עם הוריהם וחלקם אף ביחד עם הסבים והסבתות. לחלק מהמשפחות זו אינה הייתה ההשתתפות הראשונה בתכנית אלא השנייה, ואף השלישית, עם הילדים הגדולים יותר. בחדר הישיבות נפגשו המשפחות עם חבר המועצה ומחזיק תיק תרבות יהודית, מיכאל חרל"פ, וראש ישיבת ההסדר "מאיר הראל", הרב אליעזר שנוולד, שתלמידיו ליווי לאורך כל התהליך את בני הנוער הצעירים.

הרב שנוולד שיתף את הנוכחים בחוויות הזכורות לו משנת 1967, אז היה בכיתה א' ושוחרר הכותל המערבי מהשליטה הירדנית, ואיחל לבני הנוער מזל טוב ליום שמחתכם ושהחוויה המיוחדת של בר המצווה תלווה אותם להמשך חייהם. בהמשך גם חרל"פ בירך את הנערים לכבוד הגיעם לגיל מצוות, ואמר כי הוא שמח שמשפחות כל כך רבות מהעיר משתתפות בתכנית המיוחדת והחשובה. לנערים הוא איחל שאושר ושמחה ילוו אותם, ושרק ימשיכו להצליח ולפרוח, ושיום השיא יהיה עבורם מהנה ומשמעותי.

לאחר מכן התארגנו הנערים לתמונה משותפת למזכרת, ומשם המשיכו לירושלים, ביחד עם בני משפחותיהם, ליום חוויתי עם תהלוכת שופרות, שירה וריקודים עם מעגלי מתופפים לעבר רחבת הכותל, הנחת תפילין משותפת, סיור במנהרות הכותל, ארוחה חגיגית וקבלת תעודות על סיום התכנית.