צילום: דוברות המשטרה

הורים-שימו לב, לאחרונה משתמשים בני ובנות נוער בגז ממיכלי גז המיועדים להכנת קצפת על מנת להשיג תחושת אופוריה ו'להתמסטל'. את מיכלי הגז ניתן להשיג בקלות ובזול יחסית בחנויות בישול ואפייה, סופרמרקטים, או דרך הרשתות החברתיות באינטרנט.

איך זה עובד? 

הצעירים והצעירות רוכשים מיכלי גז שמשמשים להכנת קצפת, מזרימים את הגז מהמיכלים לבלון ושואפים את תכולתו. הרופאים מזהירים: מדובר בחומר מסוכן העלול לגרום לנזקים בריאותיים חמורים.

במשטרת ישראל נאבקים בהתפשטות התופעה המסוכנת. בפעילות בלשי משטרת מודיעין מכבים רעות, נעצר רכב לבדיקה לאחר שהעלה את חשדם של הבלשים. בחיפוש ברכב נמצאו 50 בקבוקי גז קצפות אשר נצרך ע"י צעירים במטרה להשגת תחושת אופוריה.

בחיפוש בביתו של נהג הרכב עפ"י צו חיפוש שהוצא, נתפסו עוד 750 בקבוקי גז המיועדים ככל הנראה למכירה. שני החשודים, תושבי מודיעין, בגילאי העשרים, נעצרו לחקירה ובסיומה שוחררו למעצר בית.

מהמשטרה נמסר כי  החקירה בעניינם נמשכת. 

סגן ראש העיר אילן יאיר בן סעדון, מחזיק התיק למיגור אלימות, סמים ואלכוהול בעיר אומר: "בלוני הגז הם תופעה חדשה הנפוצה בקרב צעירים רבים ולצערי היא אינה פסחה על העיר מודיעין מכבים רעות. אנחנו רואים את הטיפול בסם החדש והמסוכן בראש סדר העדיפויות שלנו, הן בקמפיין להעלאת המודעות בקרב בני הנוער וגם בקרב ההורים שחייבים לקחת אחריות ולגלות עניין בבילוי של ילדיהם. גם בוועדה לביטחון קהילתי שנקיים בשבוע הבא נעסוק בסכנות בשאיפת הגז,  אשר עלול להוביל למוות".

"בחודשים האחרונים, בעקבות הסגר והחופשה הכפויה, גובר החיפוש של בני הנוער אחרי דברים מרגשים להפיג את הבדידות והשעמום. הם לא עובדים, בתי הספר סגורים, והשימוש בגז קצפות זמין יותר מתמיד עבורם אך לא פחות מסוכן מסם רגיל. זה הסם החדש בו משתמשים בני הנוער. אנחנו נאבקים בתופעה זו בשיתוף פעולה עם המשטרה והשיטור העירוני  ובאמצעות אכיפה בעסקים שמוכרים אותו. זאת הזדמנות להודות לשוטרים על עבודה מקצועית בתפיסת הצעירים שכן התוצאה של הפצת הבקבוקונים יכלה לגרום לאובדן בנפש. יוני דוד חוקר נוער יגיע לוועדה לבטחון קהילתי וייתן פרטים על התפיסה ועל הגז עצמו. לסיכום, גז הקצפת, הוא חומר מסוכן בדיוק כמו סם. אני קורא לבני הנוער וגם לכל ההורים לשים לב מה ילדיהם עושים בשעות הפנאי, זה עניין של חיים ומוות. רק ביחד נצליח לצמצם את השימוש בגז מסוכן זה".