מאת: איציק גרפל * צילומים: פייסבוק, לע"מ

האם ממודיעין תיפתח עבור ראש הממשלה נתניהו הרעה?

ביום,שישי, אחרי איפול תקשורתי של יממה (צו איסור פרסום) פורסם כי נחתם הסכם עד מדינה עם ראש הסגל לשעבר של נתניהו, ארי הרו, תושב מודיעין. הרו יעיד נגד נתניהו ובתמורה יורשע בהפרת אמונים, ירצה עבודות שירות לחצי שנה וישלם קנס של 700 אלף שקלים. המשטרה מסרה אתמול כי החשד בתיקים 1000 ו-2000 הוא שוחד, מרמה והפרת אמונים

הרו, יליד ארה"ב, הוא אחד ממקורבי רוה"מ והחל משנת 2002, בהיותו בן 29 החל לשמש כיועצו לקשרי חוץ והממונה על גיוס תרומות בחו"ל. חזר לארצות הברית, ובין השנים 2003 ל-2006 שימש כמנכ"ל ארגון ידידי תנועת הליכוד שם. ביולי 2007 חזר לישראל ומונה ליועצו של נתניהו לענייני חוץ. בפברואר 2008 מונה כמנהל לשכתו של נתניהו, בעקבות פרישת המנהלת הקודמת איילת שקד.

הרו שימש בתפקיד עם כניסתו של נתניהו למשרד ראש הממשלה ופרש ממנו בתחילת 2010, מסיבות בריאותיות (מחלת לב). בתקופת עבודתו כמנהל לשכת נתניהו נחשב כרב השפעה וכמי שהצליח לרכך במידה רבה את החיכוכים האישיים ששררו בלשכת נתניהו עד הגיעו.

במרץ 2010, הקים חברה פרטית לייעוץ ולפיתוח עסקי בשם "3H גלובל". ובמרץ 2014 מונה לראש הסגל במשרד ראש הממשלה, במקומו של גיל שפר שפרש. והחל מספטמבר 2014, שימש גם כממלא מקומו של מנהל לשכת נתניהו. בינואר 2015 עזב את לשכת ראש הממשלה, ועבר לעבוד במטה הבחירות של הליכוד. בדצמבר 2015 נחקר בחשד שפעל בניגוד עניינים בזמן שהועסק בלשכת נתניהו וביולי 2016 נחקר שוב סביב מה שמתברר עכשיו כפרשת 2000.

הרו לפי החשדות קשור לשתי הפרשיות המרכזיות בהן נכרך שמו של נתניהו: תיקי 1000 ו-2000.  בתיק 2000 הרו היה מי שהקליט את המגעים שניהלו נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. בנוסף, הרו היה מקורב לנתניהו בזמן שראש הממשלה ניהל מערכת יחסים הדוקה עם איש העסקים ארנון מילצ'ן, יחסים שעומדים בלב פרשת 1000.

היום, שישי, אחרי איפול תקשורתי של יממה (צו איסור פרסום) פורסם כי נחתם הסכם עד מדינה עם ראש הסגל לשעבר של נתניהו, ארי הרו, תושב מודיעין. הרו יעיד נגד נתניהו ובתמורה יורשע בהפרת אמונים, ירצה עבודות שירות לחצי שנה וישלם קנס של 700 אלף שקלים. המשטרה מסרה אתמול כי החשד בתיקים 1000 ו-2000 הוא שוחד, מרמה והפרת אמונים

במערכת המשפט סברו כי מראש היה סיכוי למגעים מול הרו (שנראה לא אחת בקניון עזריאלי מודיעין עם ילדיו בחופשת הקיץ), משום שהסתבך במכירה פיקטיבית של חברת ייעוץ בבעלותו. לפי החשד, כשהרו חזר ללשכת נתניהו הוא התחייב למכור את החברה ולא לעסוק בעניינים הנוגעים לה. ממצאי החקירה מצביעים על כך שמכירת החברה היתה למראית עין בלבד באמצעות מצג שווא, בעוד שבפועל הרו המשיך להחזיק בה, ליהנות מרווחיה ולקדם את ענייניה במסגרת תפקידו הציבורי.

הרו חשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון. לפי דיווח באתר וואלה, באחרונה התקבל מידע חדש מרשויות האכיפה בארה"ב שהחמיר את החשדות נגדו.

כזכור בפרשת 2000, תפסה המשטרה את האייפון שלו, שבו נמצאו הקלטות המתעדות את המגעים בין נתניהו למוזס. לפי החשד, נתניהו ומוזס נשאו ונתנו על עסקה שבמסגרתה ידיעות אחרונות יטה את הסיקור לטובת ראש הממשלה, והוא מצדו יפעל להחליש את העיתון המתחרה, ישראל היום.

שמו של הרו נקשר גם בפרשיה אחרת שהחקירה בו לא התקדמה הרבה. הרו עמד בראש עמותת ידידי הליכוד בארה"ב, שעל פי החשד שילמה את שכרה של היועצת האסטרטגית אודליה כרמון, שייעצה לנתניהו. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, סבר אין סיכוי שהבדיקה תבשיל להעימדה לדין בעבירה מסוג פשע, שטווח ההתיישנות עליה הוא עשר שנים.