מאת: רמי היפש צילום בשער: צילום מסך מתוך פייסבוק

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר ביום חמישי 10.5 שנות מאסר על מיכל קליינמן-זעירא, מפעילת פעוטון ממודיעין מכבים רעות, שהורשעה בעוקץ נדל"ן. כמו כן נגזרו עליה 24 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 1.2 מיליון שקל.

קליינמן-זעירא הורשעה בחודש מארס האחרון, על ידי השופט ארז יקואל, ב-12 סעיפי אישום  בהם עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף והלבנת הון בהיקפים של מיליוני שקלים.

לפי האישום, קליימן-זעירא הציגה עצמה במשך שנים כיזמית נדל"ן ובעלת הון, הציעה למתלוננים להשקיע בנכסים וערכה הסכמים מולם ומול בנקים, תוך הצגת מצגי שווא עם מסמכים מזויפים. קליינמן-זעירא תפצה כל אחד מהמתלוננים ב-258 אלף שקל. היא נמצאת במעצר כבר 3.5 שנים- שיכללו בעונש המאסר שנגזר עליה.


על פי כתב האישום, שהוגש ב-2015, התקשרה קליינמן עם שורה של אנשים בעסקות שונות בין השנים 2015-2011 והונתה אותם בסכומים של יותר מ-24 מיליון שקל. הקורבן הגדול ביותר שלה הוא בן זוגה לשעבר, שבפניו טענה כי היא אחת הנשים העשירות בישראל, וכי היא בעלת הון של כ-70 מיליון שקל ומחזיקה בכ-17 נכסים.  בן הזוג סמך על קליינמן בניהול רכושו וממונו, והעביר לה כסף כהלוואות לצורך השקעה בעסקות מקרקעין שונות ותוך הבטחות לרווחים עתידיים.

היא הורשעה שלקחה במרמה מבן זוגה יותר מארבעה מיליון שקלים. בכתב האישום מתאר בן זוגה לשעבר כיצד הוא נותר חסר כל.


היקף ההונאה של קליינמן-זעירא נאמד בכ-18 מיליון שקלים, הכוללים מלבד בן זוגה גם בני משפחה, הורים של חברי ילדיה, מכרים ושלושה בנקים.

קליינמן הודתה בחקירתה בעסקות שונות, אך טענה שמדובר בחלק מהתארגנות עבריינית גדולה יותר.