מחר,יום שני  27.11  יתגייסו חיילים חדשים לחיל התותחנים ויחלו את דרכם הצבאית החדשה. לכבוד גיוסם, סמל עפרי קסטנבוים, לוחם בגדוד 334 של אגד 282 בחיל התותחנים, מספר את סיפורו האישי, הבחירה בתותחנים ועל הדרך נותן כמה טיפים עבורם.

סמל עפרי קסטנבוים, מתגורר במודיעין והוא לגמרי אוהב את העיר. הוא למד בתיכון מו"ר, עליו הוא מעיד שהוא תיכון טוב, אשר מוביל עם אחוזי גיוס גבוהים ובכלל מספר כי העיר איכותית, המעודדת לגיוס משמעותי וליציאה לקצונה. "מודיעין היא עיר טובה, עם אנשים טובים" .

טרם גיוסו, עפרי רצה בכלל להתגייס לחיל המודיעין, אך מכיוון שזה פחות הסתדר הוא הבין כי הוא מעוניין לכוון לשירות קרבי. תחילה שובץ בשריון אבל הוא רצה להגיע לתותחנים, שלח בקשות מיוחדות ולבסוף נעתרו לבקשתו וביום גיוסו הגיע לבקו"ם והתגייס לתותחנים. "רציתי להגיע לחיל הזה כי הוא משלב גם את הפן הטכנולוגי וגם את הלחימה. אין עוד הרבה מקומות כאלה בצבא שמשלבים את שני הדברים האלה ביחד כל כך טוב". בתום שרשרת החיול בבקו"ם הגיע עפרי לשבטה, בסיס הטירונים של החיל, שם עבר הכשרה במשך כמה חודשים, למד על עוצמת האש של האגד והבין מה זה להיות תותחן אמיתי, "העוצמה של החיל מטורפת" מתאר, "רק בצבא הבנתי את החשיבות האמיתית, לא מתחילה מלחמה ולא נגמרת מלחמה בלעדינו, אנחנו חשובים ללחימה. השירות פה מאוד משמעותי ואני שמח על הבחירה".

"הטירונות מאוד מבגרת ומפתחת, אני מרגיש שהשתניתי לטובה, הכרתי אנשים מכל הארץ ויצאתי קצת מהבועה. צה"ל זה בדיוק המקום להכיר אנשים שונים ממך ולהפתח לדעות אחרות". על החברים מהטירונות הוא מספר כי הם בקשר טוב עד היום, למרות שהתפצלו הקשר נשמר והולך איתו לכל מקום.

עפרי נמצא כעת בהכנה לקורס קצינים. כשנשאל למה בחר לצאת לקצונה ענה כי הוא חושב שמדובר בפלטפורמה מצויינת להשפיע על אנשים, להנחיל את מה שהוא מאמין בו אך עם זאת מבין כי מדובר באחריות לא קלה, "להיות קצין ולהשפיע בצורה ישירה על חיילים זו הזדמנות שיש רק בצה"ל ואני רואה בזה הזדמנות מעולה להיות שם עבור חיילים שצריכים אותי ולעזור במה שצריך. עם זאת, אני מבין כי מדובר באחריות מטורפת לגמרי ואני רואה את זה גם בתור אתגר לעצמי".

 למתגייסים החדשים הוא רוצה לאחל קודם כל גיוס קל, "הכי חשוב לבוא ביום של הגיוס בראש פתוח, לשכוח את כל מה ששמעתם על חיל התותחנים קודם כי מהר מאוד הדעה שלכם על החיל תשתנה. אתם תראו שמדובר בחיל בין המתפתחים בצה"ל, שכל הזמן מתפתח והחומר האנושי פה מדהים, האנשים איכותיים, החבר'ה טובה, העבודה מעניינת. תבואו עם חיוך על הפנים והכל יהיה טוב".