החטיבה המרחבית "יהודה", שבגזרת יהודה ושומרון, אמונה על מרחב העיר חברון והינה הגזרה החמה ביותר באזור. סמ"ר רועי בירנפלד, בן 21, תושב רעות משרת בחטיבה כחובש במחלקת הטיפול הצבאי הנמרץ בחטיבה.

רועי גדל ברעות, למד בתיכון "מור", והרחיב את מקצועות הפיסיקה והמחשבים. אביו היה עתודאי הנדסת חשמל והיום נשאר בתחום הטכנולוגי ועובד בחברת Elbit, אימו של רועי היא רואת חשבון. רועי התגייס בנובמבר 2014 לחיל האיסוף הקרבי. הוא החל את דרכו בחיל כלוחם, יצא לקורס חובשים, אך בשל בעיות בריאותיות לא יכל להמשיך להיות לוחם, ועל כן ביקש להשתבץ כחובש במקום המשמעותי ביותר בעיניו לשרת בתפקיד זה, אזור יהודה ושומרון. בקשתו של רועי נענתה, והוא שובץ בחטמ"ר יהודה.

"תקופת "גודל השעה" היא תקופה שתהיה חרוטה בי תמיד. כל יום קפצנו למקום אחר וראינו מראות קשים", הוא מספר, "קפצנו לאירוע הרצח של דפנה מאיר בעתניאל וזה לא היה פשוט", הוא מוסיף, "עם כל הקושי, דווקא באותה התקופה הבנתי כמה אנחנו הטנ"צ משמעותיים בכל המערכה הזאת, והרגשתי טוב שאני שם לעזור, לסייע, ובעצם להציל חיים".

בנוסף למחויבות כחובש בצבא, את התפקיד רועי לוקח גם לאזרחות: "מרגע ההכשרה כחובש נוצר בי אינסטינקט לעזור לאנשים, לא משנה איפה. לדוגמא, יצאתי למסיבה עם חברים ובדרך חזרה הייתי עד לתאונת דרכים שבה נדרס בן אדם". מיד עצרתי את הרכב והתחלתי לטפל בפצוע עד שניידת של מד"א הגיעה. זו מחויבות בעיניי, ואני בטוח שאקח אותה איתי לאזרחות". ואכן, רועי אמור להשתחרר בקרוב לאחר שירות מאוד משמעותי. כרגע בתוכניותיו לעבוד הרבה כדי להרוויח כסף לטוב למונדיאל הבא שיתקיים ברוסיה.