צילום: מסע סוף מסלול של צוות "יהונתן", קורס הכנה לצה"ל

צה"ל חשף את נתוני הגיוס והשירות הצבאי של ילידי שנתון 2000 , בערים וברשויות המקומיות בישראל. לפי הנתונים, מודיעין-מכבים-רעות מככבת בראש טבלת הדירוג כעיר המובילה בשיעור גיוס גברים ונשים ובשיעור החיילות והחיילים, תושבי העיר, שיוצאים לקצונה.

עוד חושפים הנתונים כי מודיעין נמצאת במקום הרביעי בשיעור המתגייסים ליחידות הקרביות.


על פי הנתונים, שמתייחסים לילידי שנתון 2000, שמרביתם התגייסו בשנת 2018 ואשר צפויים להשתחרר השנה, עולה כי העיר מודיעין מובילה באחוזי הגיוס לצה"ל ומיצוי השירות ללחימה, כאשר 88.1% מבני העיר התגייסו לצה"ל,  54.5% מהם התגייסו ליחידות קרביות ו-13.1% מהחיילים יצאו לקצונה.

גם בקרב הנשים מובילה מודיעין עם מדדי הגיוס הגבוהים ביותר, כאשר 82% מבנות העיר התגייסו לצה"ל, 95.2% מהן שירתו שירות משמעותי ו- 10.4% מהחיילות תושבות העיר, יצאו לקצונה.


ראש העיר, חיים ביבס, התייחס הערב לנתונים שפרסם דובר צה"ל ואמר:  "אין גאה ממני לראות את נתוני הגיוס לצה"ל, שהתפרסמו הערב. אלו נתונים המוכיחים שבמודיעין מכבים רעות יש בנות ובני הנוער ערכיים, תורמים ומתנדבים. כאשר אני נפגש עם החיילים תושבי העיר אני רואה צעירות וצעירים חדורי אמונה ומוטיבציה שטובת המדינה ניצבת לנגד עיניהם ואני יודע שבזכות החינוך הטוב שהם מקבלים בבית יחד עם ההשקעה שלנו במערכת החינוך העירונית, אנחנו יוצרים לנו היום עתיד טוב יותר. אשרינו שאלו הם בנות ובני העיר שבראשה אני עומד."