טימור שניידרמן,  בן 38, תושב מודיעין מכבים רעות, נשוי לג׳ולי ולהם שלושה ילדים: ליאם בן השמונה, אגם בת השש וארבל בן שנתיים וחצי.

טימור התגייס לצה״ל בשנת 1999. תחילה שירת כשוטר בהר הבית במשך שנתיים. לדבריו, היה זה תפקיד מאתגר ומלא באירועים אשר ביניהם גם האינתיפאדה השנייה בה לקח חלק . בחצי שנה האחרונה לשירות שלו, עבר לשרת בפיקוד העורף. טימור מספר שהחליט לחתום קבע בעקבות תחושת שליחות מאוד גדולה, הוא הבין את גודל חשיבות תפקידו בפיקוד העורף . טימור שירת בצה"ל במהלך אסון התאומים שהתרחש ב11.09.01: ״אני זוכר שבאותה התקופה כל המדינה הלכה לקנות ערכות מיגון. עובדה זו חידדה את הבנתי כי תפקידי ומהותי הוא להציל חיים״ הוא מספר. 

סיבה נוספת שגרמה לו לרצות ולהמשיך לשרת בקבע, היא היכולת להשפיע על אנשים. טימור מספר על חייל שהגיע אליו לאחר ששהה בכלא ולא רצה להמשיך בשירותו הצבאי, כאשר החייל הגיע אליו, טימור הצליח לגרום לו לאהוב את השירות ולהוציא ממנו את המיטב לו הוא מסוגל. בסופו של דבר, אותו חייל סיים בהצלחה את שירותו הצבאי: "הסוד לכך" לדברי טימור, "הוא לתת אחריות, תחושת שייכות והזדמנויות להתנסות בדברים חדשים לכל חייל וחייל"

כיום טימור משרת בקבע כנגד יחידת מחסני חירום במחוז ירושלים והמרכז של פיקוד העורף


טימור קיבל אות הצטיינות ממפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי: "אני מאמין כי קיבלתי את ההצטיינות לא בגלל מעשה מסוים , אלא בזכות העבודה הקשה שלי  והגישה בה אני דבק לאורך כל הדרך. אני  אוהב את העבודה שלי בצה״ל והקשר שלי עם החיילים שלי הוא חזק מאוד, חשוב לי שכל אחד מהם ישאיר חותם בשירותו הצבאי ויחוש סיפוק וגאווה".


צילום: דובר צה"ל