צילום: דובר צה"ל

יהב אלון בן ה- 51, תושב מודיעין-מכבים-רעות, קצין אג"ם במנהלת הפיקוד והכשרות המטכ"לית נבחר לקבל אות מצטיין ממפקד פיקוד הדרום לקראת יום העצמאות 2022.

בעבודתו היומית מכהן יהב כראש המדור למניעת גניבות חשמל בחברת החשמל, וכשהוא נקרא לשירות מילואים הוא לובש את המדים והופך להיות מפקד על התקשוב באוגדה 80.  לשאלה מדוע הוא עדיין ממשיך לעשות מילואים ענה: "קודם כל בגלל הציונות, חינוך של דור ההמשך ותרומה למדינה. בנוסף, בלי אנשי המילואים, הצבא הסדיר לא יכול להתקדם הלאה." 

"זו תחושת גאווה וסיפוק שיש הערכה פורמלית על התרומה, העבודה הקשה, המאמץ וההשקעה. כמובן גם ההערכה מהמפקדים", סיפר יהב.

בטקס המצטיינים שנערך בפיקוד דרום,  קיבלו הצטיינות כ-60 משרתי סדיר וקבע ממפקד הפיקוד. בינהם כאמור, גם יהב אלון ממודיעין. בנאומו בטקס המרגש אמר מפקד פיקוד הדרום, האלוף אליעזר טולדנו: "מטרתו של פיקוד הדרום היא להגן על אזרחי ישראל ולאפשר פריחה ושגשוג של יישובי הדרום. אנחנו עושים זאת בשיתוף פעולה הדוק עם משטרת ישראל, שירות הביטחון הכללי, הרשות לכבאות והצלה, מגן דוד אדום וגורמי ביטחון נוספים. אנחנו עושים זאת שכם לשכם עם ראשי הרשויות המקומיות. אני מבקש להביע הערכה רבה למצטיינים. כל אחד ואחת מכם עושה לילות כימים למען מדינת ישראל וביטחונה, ופועל מתוך ענווה, מסירות ומצוינות, אשר עושות אתכם לראויים להיות מופת לעמיתיכם ולפקודיכם."