צילום: דובר צה"ל

מדי שנה נבחרים 120 חיילים וחיילות שנבחרו לקבל אות הצטיינות נשיא המדינה ולהשתתף בטקס החגיגי והמרגש בבית הנשיא ביום העצמאות, בזכות היותם דוגמה ומופת.

השנה, ביום העצמאות ה- 74 למדינת ישראל, יעמוד בין שורות המצטיינים במדשאת בית הנשיא גם סמ"ר פבל וסילייב, תושב מודיעין-מכבים-רעות, שנבחר בזכות היכולות הגבוהות שהפגין ובזכות מסירותו הרבה לתפיד.

פבל בן ה-21 עלה מרוסיה לפני שלוש וחצי שנים. את שירותו הצבאי התחיל במחו״ה אלון שם למד קורס עברית ולאחר מכן הגיע לקורס לוחמי שריון בשיזפון ושובץ כנהג טנק. בזמן שירותו הספיק 'לעשות קו' בסוריה, בלבנון, ואחרי מבצע "שומר החומות" הפך לנגד תקשוב של גדוד 82.

"אחד הרגעים שיותר זכורים לי בשירות הוא מבצע 'שומר החומות'", מספר פבל, הוא היה בטנק גם בהכנה למבצע וגם במבצע עצמו, " כשהכל התחיל הייתי בתרגיל בצפון והקפיצו אותנו מרמת הגולן לעזה תוך 24 שעות. הרגשתי שאני באמת פה כדי להגן ולשמור על המדינה".

פבל קיבל את אות ההצטיינות על העבודה שלו גם בשגרה היומיומית וגם בחירום, ובכדי להוקיר לו תודה על כל הלילות הלבנים שעשה ועל השקט הנפשי שהעניק לפלוגה ולמפקדים שלו, כשהם יודעים שהוא יעשה את העבודה כנדרש.