צילום: דובר צה"ל

הכירו את סגן ע׳, בן 21 ממודיעין,  קצין מחקר בחטיבה הצפונית בעזה אשר קיבל אות הצטיינות ממפקד החטיבה לכבוד יום העצמאות ה- 72 למדינת ישראל.

סגן ע' מתגורר בעיר מודיעין מגיל 4, ולמד בתיכון למדעים בלוד. הוא החל את מסלולו הצבאי בחיל המודיעין לפני כשלוש וחצי שנים בקורס קדם צבאי שארך חמישה חודשים, והתגייס לפני שלוש שנים, באפריל 2017.

תחילה שירת ע' במודיעין פיקוד הדרום, והתעסק במרחב עזה. לאחר מכן יצא לקצונה ושירת כשנה כקצין במודיעין אוגדה 36, והתמחה בלבנון.


זו לא הפעם הראשונה שע' קיבל אות הצטיינות - את דרגת הסגן שלו קיבל גם כן במעמד הצטיינות של קמ״ן פיקוד צפון. לפני כחצי שנה הגיע לחטיבה הצפונית בעזה וכיום קיבלת אות הצטיינות בפעם השנייה.


ע' מספר כי יש לו בני משפחה רבים שגרים בקיבוץ רעים, סמוך לבסיס בו הוא משרת, ולכן כבר כחייל הרגיש מחובר לאזור הן מקצועית והן אישית, וכרגע בתפקיד בגזרת עזה ממש מרגיש שהוא מגן על הבית. 

יש סיבה נוספת שריגשה במיוחד את ע׳ בקבלת ההצטיינות, וכך הוא מספר: "התחלתי במקום מאוד עשיר במודיעין אבל פחות מחובר לצה"ל הגדול ולעשייה המבצעית. בתפקיד הנוכחי יוצא לי לעבוד עם גדודים ולרדת לשטח, ובעצם להנגיש את עולם המודיעין למי שלא מגיע ממנו. לדעת שהצלחתי לעשות את זה זה סיפוק אדיר, ובדיוק הסיבה שיצאתי לקצונה״.