קורס הטיס,  הקורס היוקרתי ביותר בצה"ל, מכשיר את אנשי צוות האוויר, טייסים, נווטים ומכוננים, אשר אמונים על ביצוע פעולות אסטרטגיות ושומרים על הביטחון של מדינת ישראל בפעילויות אוויריות. בקרב מסיימי הקורס נמצאים סגן ל', נווט קרב תושב חבל מודיעין, סגן א', נווט קרב ממודיעין וסגן ג', טייס תובלה תושב רעות

סגן א', נווט קרב, בן 21, ממודיעין. למד בתיכון במגמת  אלקטרוניקה, אך בקורס הטייס בחר לעשות תואר אקדמי דווקא בפוליטיקה ממשל וניהול. לדבריו הוא אוהב ספורט, עוסק באומנויות לחימה מגיל ארבע, יש לו חגורה שחורה באמנות הלחימה "פאנקרטיון", משחק כדורגל וטניס ואוהב לטייל. לפני שהתגייס רצה להיות לוחם אך התגלגל במיונים של קורס טיס ולאט לאט התאהב בעולם הטיסה. מבחינה חברתית הוא אומר על הקורס ש"זהו קורס סוליסטי אבל תמיד מסתכלים איך אתה פועל בצוות. כולם חייבים חברים בקורס". א' הוא הבכור מבין שלושה אחים. אחותו הצעירה משרתת כחובשת בעיר הבה"דים ואחיו תלמיד בן 15. הוריו עוסקים בתחום המשפט, אמו מנהלת אגף בבית משפט, בצבא הייתה קצינת ח"ן והשתחררה בדרגת סגן. אביו, שבצבא שירת בתותחנים, עובד כתובע משטרתי. סגן א' מספר כי בית הספר הוא זה שהטמיע בו את האהבה לחיל האויר ולצה"ל.

סגן ל', נווט קרב, בן 24, מחבל מודיעין. בתיכון הוא למד במגמת ביולוגיה, אך במהלך קורס הטייס הוא למד לתואר בכלכלה וניהול. הוא מספר על עצמו ש "אני אוהב לשמוע מוסיקה, לקרוא ולכתוב. הייתי בתנועת הנוער בני עקיבא מכיתה ד' ועד כיתה יב'. לאחר התיכון למדתי בישיבה במשך שנתיים וחצי. לא תמיד חלמתי להיות בצוות אויר, בישיבה רציתי להיות לוחם או בכלל להישאר בישיבה, אבל כשהתגייסתי והתחלתי את השירות ב"גבעתי", הרגשתי תחושת החמצה והחלטתי שלצאת לקורס טייס יהיה משמעותי יותר עבורי". מבחינה חברתית, מספר ל' על הקורס "האנשים טובים מאוד, מצאתי חברים לכל החיים". בת זוגו של א' היא סטודנטית ששירתה בשירות לאומי. הוא הבכור מבין שלושה אחים: אחותו הייתה מורה חיילת והשתחררה זה מכבר ואחיו הקטן תלמיד בכיתה ג'. אביו גם הוא טייס בחיל האויר, כיום עובד כטייס באל-על ועדיין טס במיל' בטייסת 100, בדרגת סא"ל.

סגן ג', טייס תובלה, בן 21, מרעות. בתיכון למד במגמת פיזיקה וכלכלה. בקורס הטייס עשה תואר בכלכלה וניהול.הוא מספר על עצמו שהוא אוהב ספורט ונגינה בגיטרה ותופים. בנוסף, היה חבר בתנועת הצופים. גם לפני הגיוס והמיונים רצה להיות טייס בעקבות אביו שסיים קורס טיס 91. מבחינה חברתית הוא אומר ש"הקורס קשה, אבל זה תלוי בשלב. בשלב הטיסה הרוב מעדיפים לעבוד לבד, אבל בשלב המכין זה קבוצה וכולם אחד למען השני.בקורס עצמו היו לי כמה רגעי משבר וקושי אבל לא חשבתי על לפרוש כי החלום שלי היה לסיים קורס טיס." גם אביו סיים קורס טייס (קורס 91), במגמת קרב ואף פיקד על בסיס תל נוף.

צילום: דובר צה"ל