צילום: דובר צה"ל

השבוע הגיע לסיומו קורס טיס מספר 182. הקורס היוקרתי והארוך ביותר בצה"ל, מכשיר את אנשי צוות האוויר, טייסים, נווטים ומכוננים, אשר אמונים על ביצוע פעולות אסטרטגיות ושומרים על הביטחון של מדינת ישראל בפעילויות אוויריות. בקרב מסיימי הקורס נמצא גם סגן א', טייס קרב, ממודיעין מכבים רעות.

היום, חמישי, 24.6, יעמוד סגן א' על רחבת המסדרים בטקס מסדר הכנפיים המרגש, יחד עם 39 לוחמי צוות אויר שסיימו את הקורס, מתוכם, ארבע לוחמות. הם עתידים להוביל את הפעילות המבצעית של חיל האוויר בשנים הבאות ולהוות את חוד החנית המבצעית של צה"ל. טקס הסיום יתקיים השנה בסימן 40 שנה למבצע אופרה, בו הושמד הכור הגרעיני בעיראק.

הכירו את סגן א', מסיים קורס טיס במגמת קרב. 

סגן א', בן 22 מתגורר במודיעין-מכבים-רעות. חיל האוויר זורם בדמו, כאשר במשפחתו שתיים מאחיותיו שירתו גם הן בחיל האוויר, אחת האחיות שירתה כעובדת חדר מבצעים אוויר בטייסת 116, והשנייה שירתה כמדריכת סימולטור בבסיס חצרים. גם אביו של א' שירת בשירותו הצבאי כנווט קרב בטייסת 201. 

א' החל את דרכו הצבאית ביחידת 8200, שם שירת במשך תשעה חודשים, באגף המודיעין, כספורטאי מצטיין בענף השחייה. במהלך שירותו הבין שהוא יכול ורוצה לתרום מעצמו יותר כטייס והחל את קורס הטיס.

"כבר מהטיסה הראשונה התאהבתי במקצוע", הוא מספר, "נהנתי מהטיסה ומהתחושה באוויר". 

בוגרי הקורס התבקשו להזמין למפגש עם מפקד חיל האויר, האלוף עמיקם נורקין, דמות שהשפיעה עליהם והיוותה להם השראה. למפגש זה בחר א' להזמין את מאמן השחייה שלו מהתיכון, דמות מאוד משמעותית עבורו מגיל צעיר, שליוותה אותו שנים רבות. "בזכותו הצלחתי להגיע למקום שאני נמצא בו היום, חשוב לי להכיר לו תודה".

א' מסכם את הקורס כחוייה משמעותית ואומר: "אלו היו שלוש שנים עמוסות, חווייתיות ומאתגרות. התפתחתי המון בתור בן אדם, עברתי תהליך משמעותי של התבגרות. היתה לי את הזכות להיות חלק מקורס טיס מספר 182, אני אוהב את המקום הזה." למסדר הכנפיים צפויים להגיע בני משפחתו של א', חבריו ובת זוגתו. 

עם סיום הקורס, סגן א' ימשיך בדרכו כטייס קרב בחיל האוויר הישראלי.