צילום: דובר צה"ל

היום, רביעי, (21.6), נערך טקס סיום קורס מפעילי כטמ"ם - כלי טיס מאויש מרחוק, בבסיס חיל האוויר פלמחים. הטקס נערך בראשות מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר, מפקד בסיס פלמחים, תת-אלוף עומרי דור וקצין תותחנים ראשי, תת-אלוף נרי הורוביץ.

 מבין מסיימי הקורס, ניצבו על רחבת המסדרים גם שני תושבי מודיעין מכבים רעות - סג"מ ג' וסג"מ א'.

סג"מ ג' -

בן 22, תושב העיר, אח בכור לשלושה אחים ואחיות. בתיכון הרחיב לימודיו במגמות הפיזיקה ומדעי המחשב, הדריך בתנועת הנוער "הצופים" ולאחר התיכון עשה מכינה קדם צבאית.

על הקורס המאתגר והיוקרתי הוא מספר: "היה מטלטל, כשהגעתי לא ידעתי שכך יהיה. המקום הזה דואג כל הזמן שנהיה טובים יותר בפעם הבאה".

למפגש משפיעים, מפגש בו מסיימי הקורס מזמינים את הדמות אשר הכי השפיעה עליהם במהלך חייהם בחר סג"ם ג' להביא חבר קיבוץ מהמכינה שלו: "יש לו סיפור חיים מטורף, הוא גדל במשפחה חרדית וחי ברחוב בתור ילד ואז גדל אצל חקלאי, הייתי צמוד אליו במכינה ועברנו הרבה ביחד. הוא בן אדם מרתק".

 סג"מ ג'

סג"מ א' -
בן 21, תושב העיר, אח הקטן לשתי אחיות גדולות. בתיכון הרחיב לימודיו במגמות הפיזיקה והמחשבים. לאחר התיכון עשה מכינה קדם צבאית "גליל עליון". 

לסג"ם א' חברה המשרתת כמדריכה בהגנה אווירית. 

סג"ם א' מסכם את הקורס: "קורס עמוס, עבדתי המון על עצמי ושיפרתי את עצמי. התחלתי לחשוב לא כמו חניך אלא כמו אדם בוגר וקצין".

 סג"ם א'


מדובר צה"ל נמסר כי: "מערך הכטמ"ם של חיל האוויר הישראלי הוא המוביל בעולם ביכולותיו המבצעיות ובטכנולוגיות בהן הוא משתמש. בבית הספר למפעילי כטמ"ם עברו החניכים הכשרה של שישה חודשים, במסגרתה למדו על כלי הטיס המאוישים מרחוק, יסודות ההטסה ועברו קורס פענוח מתקדם ומשימתי".