צילום: דובר צה"ל

היום המרגש של זיו אברהם סוף סוף הגיע, וביום ראשון השבוע (1.12), הגשים את חלומו והתגייס כלוחם לחטיבת גבעתי, בעקבות אביו .

"אבא היווה עבורי מודל לחיקוי. בזכותו רצינו, אני ואחי הגדול, להיות לוחמים ולהתגייס לקרבי", מספר זיו, " תמיד ידענו שאבא משרת בצבא, כשהיה הולך למילואים או כשלחם ב'צוק איתן', תמיד רצינו להיות כמוהו. דחפנו את עצמנו עד הסוף, לקחנו את זה ממנו, את הרצון לתרום ולעשות כמה שאפשר".

אביו של זיו, עופר אברהם התגייס גם הוא לגבעתי. את השירות הצבאי הוא התחיל בגדוד 'צבר' ולאחר מכן שירת כמ"פ בגדוד 'שקד'. כיום משרת כמפקד חטמ"ר הערבה במילואים. אחיו של זיו גם הוא שירת כלוחם בצנחנים, בגדוד 980, והשתחרר לאחרונה.


זיו אברהם, בן 19 ממודיעין, למד בבית הספר עירוני ג' שם הרחיב את לימודי הערבית ומדעי החברה. בזמנו הפנוי, הוא מעיד על עצמו כי אוהב לשחק  כדורסל והיה חבר בתנועת הצופים בעיר. "התנועה נתנה לי המון ומאוד פיתחה אותי. אחרי סיום התיכון יצאתי לשנת שירות דרך תנועת הצופים בקריית גת, גרתי שם בקומונה יחד עם עוד שישה אנשים ויחד התנדבנו בעיר."

 זיו מספר כי החלום להיות לוחם, כמו אביו, התגבש בו כבר מגיל צעיר: "מגיל קטן ידעתי שאני רוצה להיות לוחם. אמא ניסתה קצת לשכנע אותי שלא, אבל הבינה שזה אבוד, שאני יותר מדי רוצה את זה. מאוד רציתי להגיע ספציפית לחטיבת גבעתי ולחוות חלק מהחוויות ששמעתי מאבא."


מה התחושות?

"זה קצת מלחיץ. עשיתי שנת שירות אז החוויה של לחיות מחוץ לבית לא מפחידה אותי. כל החברים שלי התגייסו אז שמעתי מהם את כל הסיפורים וזה עשה לי חשק. אני מרגיש שעכשיו גם יהיה לי קצת יותר במשותף עם אחי הגדול ואבי. הם כל הזמן מדברים על הצבא ועכשיו אני גם אני אוכל להצטרף לשיח הזה, להבין קצת ממה שהם עברו"

מה השאיפות להמשך הדרך?

"בבית אנחנו מדברים הרבה על השירות הצבאי" מספר זיו, "אני רוצה גם להיות מפקד כמו אבי. אני מאוד רוצה לתרום כמה שיותר ולתת מעצמי. זה התחיל אצלי מהצופים, מאוד אהבתי את עניין ההדרכה, את הזכות להשפיע על האחר ולהיות משמעותי בעיניו. בעוד  שנה מהיום אני מקווה להיות כבר בקורס מ"כים או אחריו, חשוב לי להתקדם ולתרום איפה שאני יכול. זה החינוך שקיבלתי מהבית, לתת מעצמי כמה שאפשר. "