קורס טיס מספר 183 הסתיים היום, רביעי, 22.12.21, במסדר הכנפיים המרגש אשר התקיים בבסיס חיל-האוויר בחצרים, בו הוענקו כנפי טיסה לבוגרים.

הטקס התקיים במעמד נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג, ראש הממשלה, מר נפתלי בנט, שר הביטחון, מר בני גנץ, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, מפקדים נוספים ומשפחות הבוגרים.

בתום הכשרה מקצועית בת שלוש שנים בבית הספר לטיסה, מסיימים את הקורס  39 חניכים, מתוכם 35 גברים וארבע נשים, אשר יעמדו על רחבת המסדרים במעמד קבלת כנפי הטיסה, יצטרפו לחוד החנית של צה"ל ויובילו את הפעילות המבצעית של חיל האוויר בשנים הבאות.

בקרב מסיימי הקורס נמצאים גם שלושה ממודיעין מכבים רעות - סגן י', טייס קרב. סגן ת' טייס תובלה, וסגן י' טייס מסוקים.

המסדר הנוכחי נערך בסימן הוקרת מערך התובלה, בדגש על מערך מטוסי הקרנף - מערך בעל מורשת עשירה ומפוארת, המוביל משימות מבצעיות, לאומיות והומניטריות, שלקח חלק במבצעים מיוחדים כמו "מבצע שלמה" ו"מבצע יונתן". זהו המסדר האחרון שיתקיים בראשות מפקד חיל-האוויר הנוכחי, אלוף עמיקם נורקין, שסיים את קורס טיס 113 כחניך מצטיין וקיבל את כנפי הטיסה שלו מראש הממשלה דאז יצחק שמיר ז״ל.

הכירו את סגן י', מסיים קורס טיס במגמת קרב. 

סגן י', בן 21, תושב מודיעין מכבים רעות ולו שני אחים. סגן י' מעיד כי יש לו מגוון תחביבים, בזמנו הפנוי אוהב לשחק כדורסל, לטייל, ולבשל. בתיכון הרחיב את לימודיו במגמות פיזיקה וכימיה, ובנוסף היה חניך בתנועת הנוער "הצופים". 

סגן י' מספר כי: ״מאז ומתמיד חלמתי להיות טייס, עם התחלת הקורס הבנתי שאני נמצא במקום הנכון״. על פי המסורת, בכל סוף קורס מתקיים מפגש עם מפקד חיל האויר, בו נפגש מח"א עם אנשים שהשפיעו על בוגרי הקורס. למפגש זה בחר י' להביא את אביה של חברתו, ששירת בצוות אוויר בעצמו וליווה אותו במהלך הקורס.

סגן י' סיים בהצלחה את קורס 183 כטייס קרב.

הכירו את סגן ת', מסיים קורס טיס כטייס תובלה. 

סגן ת' בן 22, תושב מודיעין מכבים רעות ולו שתי אחיות שאחת מהן משרתת גם היא בחיל האוויר.  בתיכון הרחיב את לימודיו במגמות פיזיקה ותקשורת והיה חניך בתנועת הנוער הצופים. לאחר התיכון לקח חלק בשנת שירות שמטרתה לחזק אנשים בעלי מוגבלויות בעזרת ספורט, בזמנו הפנוי אוהב לטייל, לרוץ ולשחק כדורעף. 

סגן ת' מספר: "הבנתי שאני רוצה להיות טייס כבר מתחילת הקורס, עוד בשלב המכין, עם סיום הקורס אני מלא התרגשות וציפייה להתחיל את שירותי בטייסת". ת' שיתף כי החוויה שזכורה לו במיוחד מהקורס היא טיסת הסולו הראשונה שלו על העפרוני.

למפגש עם מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין בו מביאים הבוגרים דמות שהשפיעה עליהם, בחר ת' להביא את גיא, רכז מועדון השייט בשנת השירות בה לקח חלק.

סגן ת' סיים בהצלחה את קורס טיס 183 כטייס תובלה.

הכירו את סגן י', מסיים קורס טיס כטייס מסוקים. 

 סגן י' בן 21, תושב מודיעין מכבים רעות ולו אחות קטנה שמשרתת בחיל המודיעין ואח קטן בכיתה ח'. השירות הצבאי בחיל האוויר אינו זר למשפחתו של סגן י', אביו היה טייס בטייסת 113.

בזמנו הפנוי סגן י' אוהב לשחק כדורסל, לגלוש סקי ובנעוריו לקח חלק בתנועת הנוער "מכבי צעיר" במשך כחמש שנים. 

במשפחתו של סגן י' שושלת מפוארת בחיל אוויר, מלבד אביו שהיה טייס מסוקים, שני דודיו הינם טייסים גם כן. בילדותו, סגן י' התגורר בבסיס חצרים, בעקבות שירותו הצבאי של אביו ובתקופת התיכון, עברה המשפחה להתגורר בוושינגטון כחלק מתפקידו. סגן י' למד בבית ספר תיכון בארה"ב, וחזר לארץ לקראת גיוסו לקורס טיס.

סגן י' מספר: "לא דחפו אותי להיות טייס, התלבטתי לאן להתגייס ואחרי שעברתי את הגיבוש, החלטתי שזה מה שאני רוצה לעשות, להיות צוות אוויר".

למפגש עם מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין בו מביאים הבוגרים דמות שהשפיע עליהם בחייהם, בחר י'  להביא את סבו, "יש לנו קשר מיוחד, חשוב לי מאוד שהוא ייקח חלק בסיום הקורס שלי", הוא משתף.

סגן י' סיים בהצלחה את קורס טיס 183 כטייס מסוקים.

יישר כוח ובהצלחה בהמשך.