צילומים: דובר צה"ל

לאחר שלוש שנים מאתגרות, בהן הוכשרו כקצינים, השלימו תואר ראשון וביצעו אינספור גיחות, בוגרי קורס טיס מחזור 179 יקבלו היום, רביעי, 25.12 את כנפי הטיסה בטקס "מסדר הכנפיים" המסורתי בבסיס חצרים. הטקס יתקיים בסימן 70 שנים לבית הספר לטיסה.

בין מסיימי הקורס נמצאים גם סגן ד', סגן ע', סגן א', וסגן ת' - ממודיעין מכבים רעות, אשר ממש היום יעמדו על רחבת המצעדים בטקס מסדר הכנפיים המרגש.

 

 סגן ד', מסיים קורס טיס כנווט קרב

סגן ד' בן 21, ממודיעין-מכבים-רעות. הוריו מנהלים חברה רפואית והוא האח הבכור לשני אחים תאומים בכיתה י"ב ואחות קטנה בכיתה ד'. 
בתיכון הרחיב לימודיו במגמת הנדסת תוכנה ופיזיקה והתחרה בענף השחייה במשך 8 שנים. ד' היה גם מדריך וראשג"ד בצופים. הוא מעיד על עצמו כי כבר בתור  נער שאף להגיע למקום הכי טוב שאפשר בצבא וכך הגיע לגיבוש טיס.

ד' נכנס לקורס יחד עם שני חברים מהיישוב שלו הגדולים ממנו בשנה.

סגן ע', מסיים קורס טיס במגמת מסוקים

סגן ע' בן 22,  מודיעין-מכבים-רעות. אביו הינו צ"א ותא"ל במיל', מב"ס פלמחים בתפקידו האחרון, וכיום מנהל חברת הייטק. אמו עובדת בהוצאה לאור באוניברסיטה הפתוחה. לע' שתי אחיות גדולות, אחת מהן שירתה כפקמ"צית וקצינה בחיל האוויר וכעת לומדת רפואה, והשנייה לומדת אדריכלות בטכניון. 

ע' מספר על עצמו כי אוהב לשחק כדורסל, לנגן בגיטרה, ולעסוק בגלישה וטיפוס. בתיכון הרחיב לימודיו במגמת פיזיקה ומחשבים והיה מדריך בצופים. בנוסף, התנדב בשנת שירות בכפר נוער בסיכון, הדריך תלמידי כיתות י' ועבד בפינת החי ובגן הירק של כפר הנוער. על הקורס הוא מספר כי: "רציתי להגיע בקורס טיס כיוון שרציתי לעסוק בתפקיד מאתגר ובגלל שמאז ומתמיד התעניינתי בטיס". במהלך הקורס סיים ע' תואר ראשון בכלכלה וניהול.

סגן א', מסיים קורס טיס במגמת מסוקים

סגן א', בן 23, גם הוא ממודיעין-מכבים-רעות. אח אמצעי בין 4 אחים. אביו היה רס"ן בתותחנים וכיום ממלא תפקיד בכיר במשרד בין לאומי לראיית חשבון, ואימו מנהלת מכון קוסמטיקה ברמת אביב. 
א' מספר כי התחביב העיקרי שלו הוא גלישה מכל הסוגים- גלים, וויקבורד, קיט וכו'. בנוסף, הוא מאוד אוהב סנובורד וטיפוס- טבע וקירות, כושר, טיולים, ג'יפים, גיטרה ועוד.

בתיכון הרחיב א' לימודיו במגמות פיזיקה וכלכלה, היה פעיל בתנועת הצופים עד כיתה י"ב, שם עסק גם בהדרכה. בנוסף, עשה שנת שירות ב"בית הנער" בעין ורד, פנימייה של נערים על קצה הרצף הסיכוני, נערים עם צווי בית משפט, הפנימייה שימשה לנערים אלו כתחלופה למעצר.

את הקורס עבר א' יחד עם ע' ממגמת מסוקים, גם הוא ממודיעין-מכבים-רעות, אותו הוא מכיר מכיתה א', וגם הדריך אתו בצופים. 

על הקורס הוא מספר כי: "המיונים לטיס גרמו לי לרצות להיות טייס צוות אוויר ואף התאמנתי בכושר קרבי במשך שנתיים בשביל להצליח.  אני מאוד אוהב את עבודת המסוקאים, אוהב את הטיסה בגובה נמוך, העבודה עם חי"ר, 669, וכו'". 

במהלך הקורס השלים ע' תואר ראשון בכלכלה וניהול

סגן ת', מסיים קורס טיס כנווט קרב

סגן ת', בן 22 ממודיעין-מכבים-רעות, בכור לשלושה אחים, בן לרונן ואורלי. ת' מנהל אורח חיים דתי, למד בתיכון "יחד" בעיר והרחיב לימודיו במגמות ביולוגיה, פסיכולוגיה ומשפט עברי. בנוסף, היה במכינת "עין פרת", מכינה מעורבת של חרדים,דתיים וחילוניים. 
במכינה עסק בלמידה, טייל והתנדב במגוון מקומות. חבריו למכינה יגיעו למסדר יחד עם משפחתו וחבריו. 

ת' מספר כי בזמנו הפנוי הוא אוהב לשחק כדורגל וכדורסל, לקרוא ספרים ולבלות עם חברים.  עוד הוא מעיד על עצמו כי בילדותו לא שאף או חלם להיות בצוות אוויר אבל החליט לנסות להתמיין בכל זאת מכיוון שהתעניין בתחום, כעת הוא שמח לסיים את הקורס בהצלחה ביחד עם חבריו.