צילום: דובר צה"ל

השבוע הגיע לסיומו קורס טיס מספר 186. הקורס היוקרתי והארוך ביותר בצה"ל, מכשיר את אנשי צוות האוויר, טייסים, נווטים ומכוננים, אשר אמונים על ביצוע פעולות אסטרטגיות ושומרים על הביטחון של מדינת ישראל בפעילויות אוויריות. בקרב מסיימי הקורס נמצא גם סגן א' ממודיעין מכבים רעות.

היום, חמישי, 29.6, יעמדו בוגרי הקורס על רחבת המצעדים בבסיס חיל האוויר בחצרים, בטקס מסדר הכנפיים המרגש, ויקבלו את כנפי הטיסה במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר הביטחון, ראש המטה הכללי, מפקד חיל האוויר, מפקדים נוספים ומשפחות הבוגרים.

בין המסיימים, כאמור, סגן א', בן 21 ממודיעין, אשר מסיים את הקורס כטייס קרב.

סגן א' הוא דור ראשון בארץ, בן להורים שנולדו בצרפת ועשו עלייה לארץ ישראל. לסגן א' אחות קטנה בת 18 אשר מתגייסת בקרוב ובת זוג המשרתת בצה"ל כמדריכת סימולטור במסוקים.

בתיכון למד סגן א' בביה"ס יחד במודיעין שם הרחיב לימודיו במגמות כימיה ומחשבים. במסגרת הקורס עשה סגן א' תואר בניהול מערכות מידע. 

על הקורס מספר א': "אומרים לנו הרבה להיות חברים טובים אחד של השני ושמים דגש על זה, בנוסף גם יש פה תחרות בין אנשים, אבל זו תחרות בריאה וטובה שצריכה להיות פה, בסוף אנחנו יודעים שצריך להיות חברים טובים ועדיין לעמוד בציפיות של הקורס. שמחתי מאוד להיות משובץ במגמה, העבודה היא לא קלה בכלל ומאוד אינטנסיבית אבל זו התחושה שאני במקום הכי טוב שאני יכול להיות בו ובהתאם לכך אני וכל החברים שלי משתדלים לעשות את הכי טוב שלנו כדי להצליח". 

סגן א' סיפר על רגע משמעותי - שבוע המילוט בשלב הבסיסי וטיסת הסולו הראשונה: "בשבוע המילוט היתה לי התמודדות עם קושי מאוד גדול, יש הרבה שטח וסיבולת שצריך לפתח, היה קשה אבל יש לי חוויות מאוד גדולות משם וזה בנה בי תחושת מסוגלות גבוהה. בנוסף, טיסת הסולו הראשונה גם בשלב הראשוני וגם בשלב המתקדם, הטיסות הראשונות שעשיתי לבד, זה היה לא קל, הרבה מחשבות רצות שאתה לבד בקוקפיט, אבל בסוף סיימתי את זה בהצלחה". 

לסיכום אומר א': "בקורס יש תחושת אחריות שנבנית ותחושת מסוגלות שבונים במהלך הדרך. הקורס מלמד אותך על המשמעות של אחריות ובעיקר על לקיחת אחריות. אני שמח על ההזדמנות שניתנה לי ומודה על כל הרגעים שעברתי בקורס".