צילום: דובר צה"ל

היום, רביעי, 18.12.19, הגיע לסיומו מחזור 34 של קורס מפעילי כלי טיס מאוייש מרחוק - כטמ"ם, הלוקח תפקיד מרכזי בהגנה על שמי המדינה.

לקורס זה מגיעים מצטיינים ממערך חיל האוויר וכלל צה"ל, יוצאי יחידת "זיק" בתותחנים וקצינים מצטיינים מיחידות עם רקע אווירי. ההכשרה בבסיס פלמחים בת חצי שנה ובסופה מקבלים את סיכות המפעיל ומשובצים בבסיסי חיל האוויר השונים.

מפעילי הכטמ"ם אחראיים על הפעלת מערכות כלי טיס מאוישים מרחוק, ליווי וסיוע לכוחות קרקעיים מהאויר, כיוון מסוקים ומטוסים אל המטרה, איסוף מידע מודיעיני ועוד.

בין מסיימי הקורס היוקרתי- סג"ם ד' ממודיעין מכבים רעות

ד' הוא בן 22, למד בתיכון בעיר והרחיב לימודיו במגמת ביוטכנולוגיה. הוא היה בתנועת הצופים, שם גם עשה את שנת השירות שלו בפנימיה.  אימו שירתה בדרגת סא"ל באגף תקשוב, ואביו היה סא"ל באגף המודיעין. 

על הסיבות שהביאו אותו לבחור לצאת לקורס מפעילי כטמ"ם הוא מספר: "זיהיתי שהתחום הזה נמצא במגמת התפתחות והרגיש לי שהתפקיד רלוונטי מתמיד, הוא מאפשר לשלב גם מבצעיות וגם "להפעיל את הראש".

הוא ממשיך ומספר על הקורס: " זה מקום שמקדם ערכים מקצועיים גבוהים ביותר ומהווה מפתח למקומות בעתיד -  "הקורס של המחר". על חוויה מיוחדת מהקורס מספר ד' על מהלך טיסת הסולו הראשונה שלו.  טיסה שבה החניך מפעיל לבד בתחנת השליטה את המטוס המאויש מרחוק: " רגע מיוחד, שם הרגשתי את כובד האחריות של התפקיד".