צילום: דובר צה"ל
 
ביום א' (13.11.22), הסתיים קורס קציני מערך ההגנה האווירית של צה"ל. בטקס שנערך בראשות מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר ומפקד מערך ההגנה האווירית תת-אלוף גלעד בירן, נחשפו דרגות הקצונה של 23 צוערי וצוערות מערך ההגנה האווירית - בינהם גם סג"מ א' בת ה-20 ממודיעין-מכבים-רעות.
 
סג"ם א' היא דור ראשון בצה"ל, אביה עלה מרוסיה ואמה מאוקראינה. עוד לפני הגיוס לצבא, התעניינה א' בלוחמות בצה"ל, רצתה לצאת מאזור הנוחות שלה ולתרום כמה שיותר, לכן בחרה להתגייס להיות לוחמת הגנה אווירית. היא התגייסה במרץ 2021 ולאחר הטירונות שובצה כלוחמת בגדוד 136, המפעיל את פלטפורמת הנשק "חץ 3": מערכת טילים ישראלית שתפקידה ליירט טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה וכן כנגד נשק בלתי קונבנציונאלי.
 
במסגרת השלמת הקצונה בת 15 השבועות הוכשרו הצוערים והצוערות במגמות לפי 4 מערכות הנשק במערך: כיפת ברזל, קלע דוד, חץ ויהלום ולאחריה ישתלבו כקציני מערך ההגנה האווירית. במהלך ההשלמה הם למדו והתמחו בתהליך היירוט והתנסו בפריסת סוללות המערך בתרחישים שונים. לבוגרי הקורס הוענקו דרגת סגן וסגן-משנה וסיכת ה"עטלף" הייחודית לקציני מערך ההגנה האווירית.
 
על הקורס סיפרה א': "להיות לוחמת הגנ"א זו העבודה מאחורי הקלעים. להיות מגן. בקורס את לומדת לדרוש מעצמך ולהוכיח את עצמך עד לרזולוציות מאוד מדויקות. היו בקורס המון אתגרים אבל גם נהנו מאוד וצברנו המון חוויות".
 
מדובר צה"ל נמסר כי: "מערך ההגנה האווירית הינו מערך מבצעי שתפקידו להגן על העורף הישראלי ועל נכסיה האסטרטגיים של מדינת ישראל למול איומי ירי שונים ועל מנת להמשיך את תפקוד צה"ל בשגרה ובחירום. אנשי מערך ההגנה האווירית ימשיכו במילוי תפקידם ובשמירה והגנה על שמי המדינה בכל עת שהיא".