צילומים: דובר צה"ל

רס״ר במיל' נדב סבג, חפ״ק אלוף (חבורת פיקוד קדמית) בחיל ההנדסה הקרבית ומצטיין מערך התמרון לשנת 2021.​​​​​​

נדב בן 37, נשוי+2 ומתגורר במודיעין. בשירות הסדיר שירת כלוחם בחיל ההנדסה הקרבית, והמשיך לשירות קבע כקצין רכב. לאחר מכן עבר למערך המילואים של גיס 479, כאשר מאז שנת 2008 ועד היום משרת בתפקידו בחפ״ק.

נדב חווה אירועים מבצעיים רבים בעת שירותו הצבאית, אך דווקא האווירה המשפחתית ביחידה, הוא משתף, היא זו שהפכה את שירותו למשמעותית ביותר עבורו. הוא מספר כי אחד האירועים הבולטים שקרו בשירות התרחש כאשר ביתו של אחד מחייליו נשרף. מבלי לחשוב יותר מדי, יצאו החיילים, ונדב ביניהם, לשפץ ולצבוע מחדש את ביתו של החייל.

עוד מספר נדב על דוד חרמון, מפקדו במערך המילואים, אשר היוותה עבורו מודל ודמות לחיקוי. למרות שהגיעו מעולמות שונים - דוד מעולם השריון ונדב מעולם ההנדסה הקרבית, השניים התחברו מאוד. "דוד הוא דמות להערצה עבורי," מספר נדב, "במהותו, הוא מממש את המשפט 'ממני תראו וכן תעשו'. יש לי לי המון כבוד והערכה כלפיו, הוא מפקד מוערץ בקרב כל פקודיו שהשפיע עליי והביא אותי לקחת יותר אחריות לידיים."


על ההישגים המשמעותיים בפעילויות מבצעיות בהן לקח חלק, רס"ר נדב סבג מקבל את אות מצטייני מערך התמרון לשנת 2021. 


 רס״ר במיל' נדב סבג | צילום: דובר צה"ל

סג"מ תומר לנג, קצין שלישות בגדוד ההנדסה 802 בפיקוד המרכז, מצטיין ראש השנה מטעם מפקד ההנדסה של פיקוד המרכז

תומר נולד וגדל במודיעין מכבים רעות, התחנך בישיבת "לפיד", ולאחר שסיים את לימודיו בתיכון, החליט ללמוד בישיבת עכו לפני הגיוס, שם היה במשך שנה וחצי.

חלומו של תומר היה גיוס לכח לוחמה, אך זמן קצר לפני הגיוס, הפרופיל הרפואי שלו ירד והוא נאלץ לוותר על החלום. בינואר 2020 התגייס תומר לחיל השלישות, עבר טירונות וקורס בבה"ד 11, ושובץ בגדוד 372 בתור מש"ק שלישות. לאחר 11 חודשים, בעידוד המג"ד שלו, יצא תומר לקורס קצינים.

על חוויותיו בתפקידו הצבאי מספר תומר: "ההתחלה הייתה מאתגרת, בנוסף לתפקידי נדרשתי גם למלא את מקום מפקדי. יצאתי לקצונה כי רציתי לקחת חלק משמעותי יותר בצה"ל, היה לי חשוב להשפיע ולעזור לאחרים"

את קורס הקצינים התחיל תומר בבה"ד 1, ולאחר מכן המשיך להשלמת קצונה של משא"ן סדיר, שם התחבר עם מי שהיוותה עבורו השראה: "מי שעזרה לי בקורס היא מפקדת הצוות שלי, סגן דנה דוד. היא תמכה, האמינה בי והייתה שם בשבילי לכל אורך הדרך. אני שואף להיות שליש כמותה, היא דמות לחיקוי".

תומר שובץ בפיקוד המרכז, ביחידה הפיקודית של חיל הנדסה, גדוד 802, בתור קצין שלישות סגל, שם הוא משרת כבר כ-6 חודשים. "כשנכנסתי למשרדי הובלתי המון שינויים, לאחר מספר חודשים שלי בתפקיד הוזמנה ביקורת והמשרד קיבל חוות דעת חיובית על התפקוד. זאת זכות להיות מפקד, הגעתי למשרד עם חיילים חסרי מוטיבציה ולאחר תקופה של סיוע, חפיפה ולמידה מחדש, הצלחתי להרים אותם ולעזור להם להיות הכי טובים שהם יכולים להיות".
"מפקד טוב זה מפקד ששם את החיילים שלו ואת האינטרסים שלהם בראש. מפקד טוב יודע לקדם את החיילים שלו, ולתת להם משימות שיוציאו אותם מאיזור הנוחות שלהם, לתת להם לטעות וללמוד מהטעויות שלהם, ובכך לאפשר להם לגדול".

את אות ההצטיינות קיבל תומר בהפתעה, במהלך טקס מצטייני מפקד ההנדסה של פיקוד מרכז. בזכות העשייה הרבה שלו, המהפך שהוא חולל במשרד, ועל הדאגה שלו לחייליו.

סג"מ תומר לנג | צילום: דובר צה"ל