צילומים: דובר צה"ל

כמידי שנה, מתקיימים טקסי הצטיינות בחטיבות ובחילות השונים לכבוד החגים. המצטיינים נבחרים בקפידה על ידי מפקדיהם על פי תרומתם הרבה והיכולות הייחודיות אותן הם מפגינים.  

בין המצטיינים השנה, גם רב"ט קרן בקרמן, סמל ליהי סמברנו ורב"ט סהר זמל ממודיעין מכבים רעות וסמ"ר גלעד קרפ משעלבים. את אות ההצטיינות הם יקבלו בטקס חגיגי לקראת ראש השנה.

רב״ט קרן ברקמן, משרתת כסמב"צית בחטמ"ר דרומית

קרן התגייסה ביולי 2018 לקורס סמב"ציות, עשתה טירונות וקורס ואז שובצה בחמ"ל אג"ם של החטיבה הדרומית באוגדת עזה. "תפקיד הסמב"ציות בחטיבה הוא להוות מקור ידע לכלל החטיבה ולשלוט בתמונת המצב החטיבתית בכל רגע נתון", היא מסבירה, "הכוחות בשטח נשענים על המידע שהחמ"ל נותן להם וכך יש תפעול נכון של אירועים מבצעיים". קרן משרתת כבר שנה בחטיבה ויצא לה לחוות מספר סבבי לחימה. "אני עושה את התפקיד באהבה ושמחה לשרת בגזרה מבצעית ומעניינת". קרן  היא הבת האמצעית, אחותה הגדולה משרתת בצה״ל כקצינת מבצעים מיוחדים בחטמ"ר עציון.

קרן נבחרה להיות מצטיינת מפקד החטיבה הדרומית.

 

סמל ליהי סמברנו, משרתת כחובשת באגד 215

ליהי  התגייסה כחובשת. ״מאז כיתה ט' רציתי  להיות חובשת", היא מספרת, "התנדבתי במכבי במשך שנה וחצי כשהייתי בתיכון. החלטתי שזה מה שאני רוצה לעשות כשאמא שלי נפטרה. הייתי באותה התקופה יום יום בבתי חולים עם רופאים ואחיות, ושם נולד הרצון לטפל באנשים ולעזור״. לאחר ההכשרה שובצה ליהי בחיל תותחנים, ועל כך היא מספרת: ״מאוד התלהבתי כשאמרו לי שאני אהיה בתותחנים, רציתי מאוד להגיע לאחת החטיבות של זרוע היבשה. חוץ מזה זו הכומתה הכי יפה שיש״. ״אני מאוד אוהבת את התפקיד שלי", היא ממשיכה ואומרת, "יש בו המון אחריות, מקום להשקיע ולהתפתח״. 

ליהי נבחרה לקבל הצטיינות ממפקד אגד 215 בטקס לכבוד ראש השנה, "על ההצטיינות סיפרו לי  המפקדים שלי", היא מספרת, ״זה היה מאוד מרגש. אמרו לי שקיבלתי את ההצטיינות כי אני מגדילה ראש ויוזמת, הסבירו שאני אחראית ועושה את התפקיד בצורה מקצועית. זה כיף לקבל משוב חיובי מהמפקדים שלך והערכה על העבודה שאתה משקיע״.

 

רב"ט סהר זמל, משרתת כמשק"ית קורסים בבה"ד 7
סהר זמל בת ה-19 ממודיעין למדה באורט עירוני ד', במגמת ביולוגיה ומנהל עסקים. לאחר הגיוס עברה קורס מערכות משא"ן וכיום היא משרתת כמשק"ית קורסים בבה"ד 7, בית הספר הארצי לקשר, תקשוב וסייבר. "אני אחראית על כל הקורסים שיש בבסיס. על כל החיילים הממתינים, על שחרורים, על הטירונות, על כל חייל שנכנס ויוצא מהבה"ד, על פתיחת קורסים ועל התיאום בינהם, כדי שלא יהיו חיילים שפשוט ממתינים ומחכים בלי מסגרת", מספרת סהר.
ולמה את חושבת שנבחרת כמצטיינת? "אני פשוט עושה את התפקיד שלי כמו שצריך".

סמ״ר גלעד קרפ בן 23 מקיבוץ שעלבים
גלעד התגייס לחטיבת כפיר במסלול בי״ניש, לאחר שלוש שנים בישיבה.  מכיוון שהרגיש שהוא בתפקיד משמעותי הוא האריך את תפקידו בשמונה חודשים נוספים.
"כשהתגייסתי לחטיבה לא הבנתי עד כמה העבודה שלה חשובה, הסלוגן "נלחמים בטרור מגנים על הבית באמת דיבר אליי והרגשתי שאנחנו שם בשליחות. במהלך השירות חוויתי קשיים-התעסוקה המבצעית מאתגרת, סגירות בבסיס ואימונים פיזיים קשים, ובכל זאת, זה דירבן אותי להמשיך ולעשות עוד 8 חודשים מתוך ידיעה שאני נותן את כולי בשביל שלאחרים יהיה טוב".