בחודש הבא יסתיים קורס מפעילי כלי טיס מאויש מרחוק- כטמ"ם, אחד הקורסים היוקרתיים ביותר בחיל האוויר. מבין מסיימי קורס מפעילי כטמ"ם, שלושה מהם תושבי  מודיעין והסביבה - סגן ר' בן 21, סג"ם י' בן 20, וסגן א' בן 21.

סגן ר' , בן 21 אשר סיים במגמת זיק א'.  סגן ר' הגיע ליחידה 5252 בחיל התותחנים ובהמשך יצא לבה"ד 1 והגיע לקורס מפעיל כטמ"ם. בעיניו, שיתוף הפעולה של חיל האוויר עם חיל התותחנים הוא מנצח.  הוא בחר ללכת לקורס מפעיל בגלל התפקיד - "זה תפקיד עם תרומה מבצעית גדולה, עם חבר'ה טובים, משלב מנהיגות" הוא אומר,  "הקורס היה מאתגר, אך החברים הפכו אותו לכיף" מוסיף ר'.  הוא מספר על עצמו שהוא אוהב ספורט - בעיקר כדורגל וכדורסל, בתיכון למד בהרחבה מדעי המחשב וביולוגיה והיה פעיל בתנועת הנוער מש"צים, שם היה מדריך לתלמידי כיתות ח'-י'. הוא אח בכור לשני אחים, ואימו, שגם היא שירתה בעבר בתחום מודיעין אוויר בטייסת המסוקים תל נוף,  היא גננת ומנתחת התנהגות. אביו הוא מנהל רכש בחברת ביטוח. 

סג"ם י' , בן 20, אשר סיים במגמת אחוד. הוא בחר להגיע לקורס מפעיל כיוון שהוא הכי דומה לטיס ובעיקר בגלל האנשים והחברים.  י' מספר  שהוא שמח שהוא משרת במערך הכטמ"ם ושהמפעילים מרגישים סיפוק רב בתפקיד. "יש לו השפעה רחבה בהמון תחומים, וגם מקבלים תפקיד ומקצוע לחיים." הוא אוהב לנגן על גיטרה, כדורסל וציור. הוא למד והרחיב הנדסת תוכנה וביולוגיה. היה בשליחות של אביו באריזונה, ארה"ב לשנתיים. שני הוריו שלו שירתו בחיל האוויר - אביו היה קשר מוטס ואמו מטאורולוגית.  

סגן א' , בן 21 אשר סיים במגמת זיק ב'. לאחר שהפסיק השתתפות בקורס טיס הגיע ליחידה 5252 בחיל התותחנים. לאחר חצי שנה ביחידה יצא לבה"ד 1, שם סיים כמצטיין צוותי. הוא בחר ללכת לקורס מפעיל בעקבות חבר בתפקיד. "המשימות מעניינות, התחום מבצעי ומאתגר" הוא אומר, "הקורס גרם לי להכיר את עצמי יותר טוב ולהשתפר בהרבה תחומים." הוא אוהב ספורט - משחק כדורגל בקבוצות מאז שהוא ילד, ריצה וסוגים שונים של ספורט ימי: גלישה, שיט וצלילה מקצועית. בתיכון הוא למד ב"מבואות ים" במכמורת והיה פעיל בתנועת הנוער "ימאות", שם הדריך תלמידי כיתה ז' וגם סטודנטים. א' מספר שהוא מאוד אוהב את היחידה שלו ושהיא כמו בית עבורו.

צילום: דובר צה"ל