השבוע התקיים בצה"ל טקס סיום קורס צוללן מחזור 118, קורס יוקרתי המכשיר את הלוחמים בשייטת הצוללות של זרוע הים. בין מסיימי הקורס על רחבת הטקס שהתקיים במעגן דרור בבסיס זרוע הים בחיפה, נמצאים גם סמל א' וסמל י' ממודיעין מכבים רעות.

סמל א':

א',  בן 20 ממודיעין, בוגר תנועת הצופים, הדריך בשבט יובל ושיחק כדורסל במשך שמונה שנים. טרם גיוסו, סיים את לימודיו בתיכון עירוני א' ובחר לצאת למכינה קדם צבאית "זאת הייתה שנה מדהימה ומפתחת, בה למדתי המון והתעצבתי", הוא מספר, "אפילו זכיתי להכיר את י' שמסיים יחד איתי את הקורס".   

סמל א' | צילום: דובר צה"ל 


לפני למעלה משנה התגייסו א' וחברו מהמכינה י' לזרוע הים, ולאחר טירונות התחילו את קורס צוללן –  קורס אתגרי ואינטנסיבי אשר אורכו שנה וחודשיים. במהלך הקורס לומדים החניכים על פעילויותיה השונות והחשאיות של שייטת 7, הלא היא שייטת הצוללות, ואף מצטרפים למספר מבצעים. "הקורס מאוד חוויתי ומגבש. אני מרגיש קרוב לכולם, גם לי-' שהכרתי לפני וגם לשאר החברים מהמחזור". מספר א'.

 במהלך הקורס הארוך, אותו מסיימים רק מעטים, עוברים החניכים מסעות, תרגילי חוסן, מבחנים עיוניים ומבחני כושר גופני. הקורס מחולק לשני שלבים, כשבכל שבוע שמים דגש על חלק אחד בהכשרה. בשלב הראשון, השלב הבסיסי, מנותקים החניכים מהמכשירים הסלולריים ומקבלים שעה שבועית אחת בלבד ביום שישי כדי ליצור קשר עם המשפחה ולהתעדכן במה שקורה מחוץ לבסיס. מטרת הניתוק היא להרגיל את הלוחמים לשירות המבצעי בו יעדרו לפעילות חשאית בצוללת. 

"אני שמח שזה המקום בו אני משרת ומחכה כבר להתחיל את השירות הסדיר", אומר א'.  השבוע הוא אמנם סיים את הקורס, אך המסע שלו בשירות מבצעי וחשאי בשייטת הצוללות רק מתחיל. 


סמל י':

י', בן 20 ממודיעין, למד בעירוני א' והרחיב בתיכון את לימודיו במדעי המחשב ובערבית. י' גם התנדב במגן דוד אדום. 
עם סיום לימודיו, בחר י' לצאת למכינה קדם צבאית – מכינת נחשון. "זאת הייתה השנה הכי טובה בחיים שלי" מספר י', "האנשים שהכרתי במכינה לימדו אותי לראות את הצד החיובי בהכול וזה עזר לי מאוד בקורס".

 סמל י' | צילום: דובר צה"ל 

במכינה הכיר י' את א' - גם הוא ממודיעין, ושניהם התגייסו לשירות בזרוע הים. לאחר טירונות התחילו השניים את קורס צוללן -קורס אתגרי ואינטנסיבי אשר במהלכו לומדים החניכים על פעילויותיה השונות והחשאיות של שייטת 7- שייטת הצוללות, ואף מצטרפים למספר מבצעים. "הקורס מאוד חוויתי ומגבש, הכרתי המון חברים חדשים אבל גם שמחתי שיש לי את א' לצידי", מספר י'. "זה עוזר לעבור את הקורס ביחד עם חבר קרוב שכבר מכיר אותך".

את הקורס הארוך ומאתגר, מסיימים כאמור רק מעטים ובמהלכו עוברים החניכים מסעות, תרגילי חוסן, מבחנים עיוניים ומבחני כושר גופני.  השבוע  סיים סמל י' את הקורס, אך המסע שלו בשירות מבצעי וחשאי בשייטת הצוללות רק מתחיל.