צילום: דובר צה"ל

זיו ליבליך, תושבת מודיעין מכבים רעות, התגייסה לחיל האוויר והחלה את דרכה בתור טכנאית מערכות הפועלת בשטח לתיקון ותפעול מערכות טכנולוגיות שונות של החיל. בהמשך שירותה הצבאי הועברה למפקדת הבסיס ושם היא ממשיכה את תפקידה. זיו מעידה כי היא מרוצה מאוד ממקומה בחיל ומרגישה משמעותית בתפקידה, ולאחרונה אף חתמה על הארכת השירות הצבאי שלה בשנה: "ממש טוב לי במקום שבו אני נמצאת, לכן אני גם חותמת קבע. חשוב לי להמשיך לעשות את מה שאני טובה ומשמעותית בו." 

זיו נבחרה להיות חלק מצוות ההדרכה של תערוכת "צה"ל שלנו" המתקיימת בימים אלו במתחם "התחנה הראשונה" בירושלים. לפני שירותה הצבאי כבר התנסתה זיו בהדרכה כשהדריכה בתנועת המש"צים במודיעין והיא מספרת: "אני שמחה לפגוש מדי יום אנשים שונים מכל הגילאים ולהדריך אותם על המיצגים של החיל בו אני משרתת. יוצא לי לפגוש המון אנשים מיוחדים בתערוכה. מגיעות אלינו קבוצות נערים רבות ומגוונות שמתעניינות מאוד במיצגי המטוסים שלנו, הנערים שואלים הרבה שאלות על המיצגים, וגם על מסלולי גיוס לחיל" עוד היא מספרת כי: "ההדרכה בתערוכה מאוד שונה ממה שאני עושה ביום-יום. פוגשים הרבה ילדים והורים שאפשר לעזור ולהסביר להם. באחד הימים פגשתי נער שסיפר לי שבצו הראשון שלו הפגין מוטיבציה נמוכה לגיוס, ועל כן נתוני הגיוס שלו נמוכים, ייעצתי לו להפגין את העלייה במוטיבציה שלו ולהתאמץ כדי שיידעו איך הוא מרגיש ובאמת לאחר מספר ימים הוא חזר לתערוכה וסיפר לי שהקשיב לעצתי, ולאחר מבחנים חוזרים קיבל נתונים גבוהים המאפשרים לו להתמודד על תפקידים בהם הוא מעוניין. זה היה מפגש משמעותי ומיוחד". 


תערוכת "צה"ל שלנו" מתקיימת זו הפעם השנייה ברציפות, לאחר הצלחתה במסגרת אירועי 70 שנה לצה"ל במהלך השנה שעברה. התערוכה מתאימה לאנשים מכל הגילאים וכל המגזרים, המוזמנים לראות מייצגים וסימולטורים רבים המדמים תעופה, שיט, והפעלת כלים טכנולוגיים שונים, מתקני מציאות מדומה, אפליקציות אינטראקטיביות וכ-80 עמדות משחק המנגישות לקהל הרחב את הטכנולוגיות והכלים המשמשים את צה"ל.

בנוסף, במסגרת התערוכה, שמזמינה אליה גם נערים לקראת גיוס, מוענק לכל משתתף עם כניסתו "חוגר" אישי ואינטראקטיבי אשר ילווה אותו לאורך התערוכה ויאפשר לו לצבור נקודות בפעילויות השונות ולגלות בסוף התערוכה את התפקיד המתאים לו.


את חוויית ההדרכה בתערוכה מתארת זיו כ: "מרעננת ושוברת שגרה, אני מאוד שמחה לפגוש במהלכה אנשים שונים ומיוחדים, ביניהם אפילו חברים תושבי מודיעין".

תערוכת "צה"ל שלנו" מתקיימת במתחם התחנה הראשונה בירושלים ועתידה להימשך לאורך החופש הגדול עד ה28.8

בימים א- ה 9:00- 17:00 

ובימי ו' 9:00-13:00.