מאת: מערכת מודיעינט | צילום: דובר צה"ל

ביום שלישי, ה-21 לינואר 2020 קיימה אוגדה 340 שבפיקוד המרכז טקס הוקרה לשילוב מתנדבים מבית הספר "גוונים" שבמודיעין מכבים רעות.


בטקס קיבלו חמישה עשר תלמידים דסקית והצטרפו רשמית לאוגדה, זאת כחלק משיתוף פעולה שמבצע צה"ל עם עמותת "גדולים במדים".


במשך שנים, קהילת הצעירים בעלי המוגבלויות לא זכתה לאפשרות לשרת ולתרום לצה"ל – וכפועל יוצא, לא קיבלה הזדמנות לשילוב מלא בחברה האזרחית. מדור מתנדבים בפיקוד המרכז תחת אגף הלוגיסטיקה, מוביל את פעילות המתנדבים תוך שימת דגש על הרחבת שילוב הפרויקט בבסיסים השונים, על מנת לאפשר לכל אדם באשר הוא א הזכות לשרת בצבא ההגנה לישראל.


בכל יום שלישי, באופן קבוע, יגיעו לבסיס "נחשונים" 15 תלמידים בעלי מוגבלויות מבית הספר "גוונים" במודיעין מכבים רעות ובמהלך יום שלם ייקחו חלק בעשייה הצה"לית ובאורח החיים היומיומי של החיילים, ובכך יתרמו את חלקם הענק לצה"ל. באוגדה פועלת קבוצת מתנדבים נוספת, של גמלאים ובעלי צרכים מיוחדים, הפועלת אף היא לאורך השבוע באוגדה.כשנשאלו החיילים באוגדה לגבי הפרויקט, ענו פה אחד : "כמונו-כמוהם. אין הבדל בינינו, כולנו לובשים את אותם המדים וחולקים את אותה האחריות, תחת תחומי אחריות שונים".


דודי פריבא, אביו של ניר, מתנדב בפרויקט אומר: "זו זכות גדולה שניר הוא חלק מהפרויקט. זו גאווה גדולה למשפחה". 
אדם דמרי אביו של אייל, אחד המתנדבים בפרויקט אומר כי: "אנחנו משפחה צבאית, אני זכיתי לשרת 26 שנים בצה"ל וזאת גאווה ענקית לראות את ניר בא ומתנדב"