צילום: דובר צה"ל

אתמול, חמישי, ה- 20.2.20, הסתיים המחזור ה- 56 של קורס קצינים אחוד, בו כל הצוערים מחטיבות החי"ר, שריון, הנדסה ותותחנים סיימו את הקורס וקיבלו את הדרגות.

את הקורס היוקרתי הזה סיימו בגאווה הקצינות והקצינים הטריים לאחר תהליך הכשרה של ארבעה חודשים בו הוסמכו להוביל את הדור הבא.   

העיר מודיעין מכבים רעות נמצאת במקום השישי מבין הערים מהן הגיעו הכי הרבה צוערים לקורס קצינים, כאשר ממודיעין הגיעו 11 צוערים וצוערות. במקום הראשון נמצאת ירושלים עם 30 צוערים.


בין מסיימי הקורס נמצאת גם יובל יאיר, בת 20, המתגוררת במודיעין וסיימה את קק"ץ אחוד בחטיבת הבקעה והעמקים.  טרם גיוסה לצה"ל הספיקה יובל "לקפוץ" כיתה - מכיתה ט' ל- י' ואף סיימה את הבגרויות בגיל 17. לצה"ל היא התגייסה כשבועיים לפני שהגיעה לגיל 18. תחילה, מספרת יובל, חיפשה תפקיד שיעניין אותה, כשהיו לה כמה רעיונות לתפקידים כמו - מ"כית בחוות השומר, מד"אגית או פרמדיקית, אך לבסוף הבינה שלא יהיה תפקיד שיספק אותה אם לא לוחמה, היא מספרת: "חיפשתי לתרום בדרך הכי טובה, רציתי לממש את עצמי ולוחמה הייתה התשובה עבורי".
יובל התגייסה לגדוד 'לביאי הבקעה' שם עברה הכשרה, יצאה לקורס מ"כים והייתה מפקדת של קורס מ"כים. "אני יודעת שלא אשנה את המערך בחיל האיסוף אבל אני כן רוצה להשפיע על הלוחמים בקצה בסופו של דבר". 

על שירותה הצבאי מספרת יובל כי : "קיבלתי סוג של כאפה כשהבנתי שזו השגרה המבצעית וזה צה"ל. הקושי הפיזי לא היה אצלי פקטור, הקושי המנטלי והרצון להצליח היו אתגר אבל בסופו של דבר למדתי על עצמי המון ואני שמחה שאני ממשיכה את דרכי בצה"ל".  אביה של יובל היה מפקד יחידת החילוץ 669, אחותה גם היא קצינה בדרגת סגן  ב-669 ואחיה הקטן בן ה15 שחקן כדורסל. 

איתמר דהרי, מחשמונאים, סיים גם הוא את קק"ץ אחוד בחיל התותחנים. 

"השירות היה מעולה", סיפר דהרי, "גם מאתגר. בתותחנים מאוד מעודדים יציאה לקצונה וזה משהו שאהבתי לראות וגם דרבן אותי בסופו של דבר". הקצינים שלו עודדו אותו לצאת לקצונה והוא מעיד כי קיבל את ההחלטה לצאת לקורס בעיקר בגללם. בסק"ם (סדרת קרב משולבת) מצא חבר מהבית מחיל ההנדסה, דבר שעזר ועודד אותו מאוד.

במשפחתו של דהרי שושלת קרבית ענפה,סבו לחם בחמש מלחמות, אביו יוצא חיל האויר, בן דודו היה חובל, דוד נוסף שירת כרב סרן בחטיבת גבעתי ובן דוד נוסף כפראמדיק. "זוהי מורשת קרב מגיל קטן", הוא מספר. 

טרם גיוסו לצה"ל למד איתמר בפנימייה צבאית מבואות ים: " זו הייתה חוויה מעולה וזה מאוד דרבן אותי להתגייס". "החיים מובילים אותך למקום שלא ציפית שיובילו וצריך לקבל את זה באהבה. כיוונתי להגיע לחובלים והגעתי לתותחנים, אני מאוד מרוצה עכשיו. אנשים לא באמת מכירים את העשייה של תותחנים ומה זה החיל הזה, הרוב באים בגישה של סטיגמות וחוסר רצון ללמידה. צריך להגיע בראש פתוח ואני מבטיח שהם יגלו עולם חדש. אחוות הלוחמים בצוות של טנק זה משהו שלא חווים בשום מקום וזה מדהים".