צילום: דובר צה"ל

אתמול, חמישי, ה- 5.11.20, נערך טקס סיום קורס קצינים אחוד (קורס קצינים קרביים) בבה״ד 1 , בית הספר לקצינים, שבמצפה רמון.  על רחבת המסדרים עמדו מאות צוערים מכלל חילות היבשה, חיל הרגלים, שריון,  תותחנים, הנדסה, חיל הגנת הגבולות ועוד. הצוערים קיבלו את דרגת הקצונה - סגן משנה, וכעת יוכלו להתחיל בתפקידם כמפקדי המחלקות הבאים של צה״ל.

בין מסיימי הקורס נמצא גם  בן מור המתגורר ברעות -

טרם גיוסו למד בן בתיכון מור, שם הרחיב לימודין במגמת ביוטכנולוגיה וכימיה. היה פעיל במכבי צעיר ושיחק כדורסל. גם אביו היה קצין  בתותחנים ושירת כמ״פ בסוללות נ״מ.

בן מספר כי הרצון לצאת לקצונה התעורר אצלו כשהיה מפקד טירונים בבא"ח שבטה. "הרגשתי שאני יכול להשפיע על אנשים לטובה ולשפר את השירות הצבאי שלהם, לכן החלטתי להרחיב את האחריות שלי ולדאוג לכמה שיותר לוחמים בצה״ל. הבנתי שיש אנשים שצריכים את העזרה שלי ואם יש לי מה לתת אני צריך לעשות את זה. היו לי חיילים עם סיפורים קשים וכל מה שרציתי זה לעזור להם", מספר בן ומוסיף בגאווה : "״אמא שלי הייתה עובדת סוציאלית הרבה שנים והיא מנהלת את לשכת הרווחה במודיעין. כל מה שהיא עושה זה לעזור ולתת לאנשים וזה מה שאני מנסה לעשות דרך הקצונה בעקבותיה-לתת לאנשים ביטחון, לעזור אם יש בעיות כלכליות להקשיב להם.״