מאת:לימור בן שמחון | צילומים: דובר צה"ל 


הכירו את רב״ט רוני גולד, בת 19 ממודיעין מכבים רעות. רוני התגייסה לפני כשנה לתפקיד הבקא״סית, או בשמו הידוע- תצפיתנית. לאחר הכשרה מקיפה בקורס  האינטנסיבי, שובצה רוני בגדוד ״עיט״,  גדוד האיסוף הקרבי  595 אשר בגזרת רמת הגולן והחרמון, שם היא משרתת בחמ״ל התצפיות ערער שנמצא בחרמון וצופה על גבולות סוריה ולבנון.

הבנות המשרתות בתפקיד התצפיתניות מספקות עיניים אשר תמיד צופות על הגבול ועל האויב ועוזרות לכוחות שבשטח לבצע את משימת ההגנה בצורה הטובה ביותר.

כאשר שובצה רוני לתפקיד, היא מעידה כי לא הייתה מרוצה במיוחד, אך מיד עם תחילת הקורס היא הבינה את החשיבות והמשמעות הרבה של תפקיד זה. במסגרת שירותה הצבאי בחמ״ל ערער שבחרמון, לקחה רוני חלק באירועים מבצעיים שונים ורבים, עליהם אי אפשר לספר. באותם אירועים הייתה רוני בקשר עם הכוחות בשטח וידעה לספק להם את המעטפת במשימה לשמירה על הגבול שהוטלה עליהם.

רוני לא ידעה בדיוק מה מצפה לה כשהתגייסה לתפקיד, ואפילו חשבה לנסות לעבור תפקיד. אך היום, מאוד מרוצה ממנו ויודעת לספר עליו דברים שלא ידעה לפני: ״אני קמה כל בוקר עם תחושה שאני עושה משהו חשוב ששומר על המדינה שלי. בכל רגע ורגע אני יודעת שאני תורמת למדינה. אני חושבת שזה בין התפקידים הכי משמעותיים לבנות וחשוב שידעו את זה.״

בנוסף, מספרת רוני על האווירה המשפחתית והחמה שיש בחמ״ל- ״החמ״ל הופך להיות כמו משפחה. אנחנו עושות משמרות ארוכות ביחד ואז ממשיכות לסדר יום משותף, זה עוזר לנו להכיר לעומק אחת את השנייה. נוצרות חברויות מאוד קרובות והאווירה תמיד משפחתית״.

מסר למתגייסות החדשות - 

"אני רוצה שידעו ויכירו את החשיבות העצומה של התפקיד הזה,  ועל תחושת הסיפוק שיש בו כל יום. אני מאחלת הצלחה רבה לתצפיתניות החדשות".