120 מצטיינות ומצטייני הנשיא, קיבלו ביום שני האחרון, 14.9.20, את אות ההצטיינות לשנת 2020 מנשיא המדינה. "הפנים היפות, פניה של המצוינות הישראלית שבאה לידי ביטוי בהתמדה ובנחישות ברצון לתרום ולתת, ביוזמה ובחדשנות", אמר נשיא המדינה בטקס.

בין המצטיינים השנה, גם שלוש חיילות ממודיעין מכבים רעות - מאיה בן עטיה, דנה הרשקו, ודנה לסוב, אשר הצטיינו בתפקידן בצה"ל ועל כך קיבלו את אות ההערכה.

סמ״ר מאיה בן עטיה - משרתת כראש מדור אימונים בגדוד לביאי הבקעה. 

עד גיל 12 גרה מאיה בשליחות במקסיקו, לאחר מכן התגייסה לחיל הלוגיסטיקה כספורטאית (סגנית אלופת הארץ ברכיבה על סוסים) אך בעקבות רצונה להיות לוחמת בגדוד לביאי הבקעה, ויתרה על תקן הספורטאית ועברה להיות לוחמת בגדוד.

במהלך שירותה בגדוד השתתפה במעצרים ובהפס״דים ותפסה קו ביריחו. מאיה יצאה לקורס מ״כים ונפצעה, וכיום במסגרת תפקידה כראש מדור אימונים בגדוד, היא אחראית על התכלול של הכשירות המבצעית- אחראית על מדריכי הקליעה, קרב מגע ומדריכי אימון גופני.

מאיה משרתת בתפקיד אינטנסיבי, הדורש עבודה מסביב לשעון ועובדת יחד עם הסגל הבכיר של הגדוד. היא מאמינה בחשיבות תפקידה, וממלאת אותו על הצד הטוב ביותר,  ועל כן, נבחרה להימנות בין 120 מצטייני נשיא המדינה השנה.

סמ"ר מאיה בן עטיה. צילום: דובר צה"ל


סמ״ר דנה הרשקו - משרתת כפרמדיקית בגדוד קרקל של חטיבת פארן. 


דנה קיבלה הצטיינות לשנת 2020 מנשיא המדינה,  על תרומתה יוצאת הדופן לגדוד.

את מסלולה הצבאי התחילה דנה בקורס קדם צבאי שאורכו ארבעה חודשים, לאחר מכן עשתה טירונות, השלמה צבאית בבה״ד 10, ובסופה שובצה להיות פראמדיקית צבאית בגדוד קרקל.

"העבודה שלי מאוד חשובה לי", מספרת דנה, "אני נותנת את כל כולי לרפואה של הגדוד". בנימוקי הבחירה נמסר כי דנה לוקחת חלק מרכזי בפיתוח אגף הרפואה בגדוד מאז תחילת כניסתה לתפקיד. היא מובילה רפורמות ושינויים ומציעה דרכי ייעול ושיפור בתוך האגף. על תרומתה יוצאת הדופן לגדוד, הרצינות והמקצועיות דנה קיבלה אות ההצטיינות מנשיא המדינה.

סמ"ר דנה הרשקו. צילום: דובר צה"ל


סמלת דנה לסוב - מפיקה ועורכת סרטים במדור טי"ל (טכנולוגיות ייעודיות להדרכה) בקריית ההדרכה

לאחר טירונות במחנה 80 וקורס בצריפין, שובצה דנה לתפקיד מפיקה ועורכת סרטים בעיר הבה"דים - קריית ההדרכה. "אני נהנית מהתפקיד שלי", מספרת דנה, "נלחמתי כדי לקבל אותו, עברתי הרבה עד שהגעתי לתפקיד ואני עושה אותו בצורה הכי טובה שאני יכולה. רואים את הכוונות שלי, ואני מבצעת אותו מכל הלב".

על חוויה טובה שזכורה לה מהשירות סיפרה דנה: "הפקנו אירוע בעיר הבה"דים - כנס חדשנות בלמידה בשנת 2019. זה היה יום שלם של כנס, עם חברות אזרחיות וצבאיות, דוכנים, אזרחים וחיילים. אני הייתי אחראית לכל החברות שהגיעו וזה היה מהפרויקטים הגדולים שעשיתי. היה לי בו חלק מאוד חשוב וקריטי, ולא אשכח את תחושת הסיפוק שהייתה לי אחריו".

על הרצינות, המקצועיות, ומילוי תפקידה על הצד הטוב ביותר, קיבלה דנה את אות ההצטיינות מנשיא המדינה. 

סמלת דנה לסוב.צילום: דובר צה"ל