בעולם המודרני, כשהטכנולוגיה נמצאת בכל תחום והמחשב הוא חברו הטוב של האדם, חשיבות הדיגיטל והטכנולוגיה היא גדולה יותר מאי פעם. גם צה"ל לא נשאר מאחור ומכשיר את חלק ממשרתיו למקצועות צבאיים- טכנולוגיים.

החודש הסתיימה השלמת הקצונה החילית של אגף התקשוב וההגנה בסייבר. לאחר שעברו בה"ד 1, עברו במשך כמה חודשים הקצינים הטכנולוגים השלמה חילית בבה"ד 7- בית הספר הארצי לקשר, תקשוב וסייבר בעיר הבהד"ים. במהלך ההשלמה הם עברו הכשרות מקצועיות טכנולוגיות רבות, הכשרת פיקוד, הרצאות וסדנאות מיוחדות, תרגילים מבצעיים ארוכים ולמעשה הוכשרו לתפקד כקצינים הטכנולוגים הבאים של צה"ל.

הקצינים מגיעים מעולמות תוכן שונים בצבא: חלקם קשר"גים- קציני קשר גדודיים, שלאחר הכשרה של כ-16 חודשים הם הופכים ללוחמים האחראיים על כל הקשר בגדוד, חלקם מגיעים מהעולם המבצעי ושירתו בכל רחבי הארץ, וחלקם מומחים למחשבים. היום, הם עונדים בגאווה את דרגות הקצונה על כתפיהם ונכונים להוביל חיילים רבים אחריהם.

בין מסיימי ההכשרה הייחודית, נמצאים גם שחר צפריר, עמית אליקים ועמית חי ממודיעין מכבים רעות.


שחר צפריר

שחר, תושבת העיר,  בת 20, התגייסה למסלול ייעודי לקצונה מבצעית. שחר היא ספורטאית שעסקה בג'ודו במשך 13 שנה, התחרתה בתחרויות בארץ ובעולם, הייתה בנבחרת ישראל במשך שלוש שנים ואף זכתה להיות אלופת ישראל שמונה פעמים.

שחר התגייסה בדצמבר 18 לטירונות ואחריה עברה קורס מדריכות תקשוב. לאחר מכן יצאה לסיפוח בפלחי"ק גפן בחטיבה צפונית עזה ועברה בה"ד 1. "הייתה לי מפקדת מחלקה בקורס שהייוותה דוגמה עבורי, רצתה לטובתנו, עשתה בשבילנו מעבר למה שמ"מ יכולה לעשות." מספרת שחר, "קורס הקצונה הייעודי הוא קשה אבל האחווה של כולם ביחד שווה את הכל", היא מסכמת.

שחר צפריר | צילום: דובר צה"ל

עמית אליקים

עמית, תושב העיר, בן 20, התגייס לקורס צופן במחלקת הקשר. הוא שירת בגדוד 52 בשריון במשך כשנה וחצי.  "יצאתי לקצונה כי הרגשתי שמה שאני עושה כל יום זה לא מספיק ושאני יכול יותר, רציתי לפתח את עצמי  ולהרגיש יותר משמעותי", מספר עמית, "אני אוהב את חיל הקשר ואת העשייה. אני מרגיש שהגאווה החילית גברה אצלי במהלך ההשלמה החילית בבה"ד 7", הוא מוסיף, " עבורי, להיות קצין, זה לא היה עניין פשוט. ההתחלה הייתה קשה, כמעט ונשרתי מתפקידי אבל שיניתי תפיסה, נכנסתי לתפקיד בגדוד, ובהמשך החלטתי שאני רוצה גם לצאת לקצונה".

עמית אליקים | צילום: דובר צה"ל

עמית חי

עמית חי בת ה-20 ממודיעין התגייסה בדצמבר 2018 לקצונה מבצעית. למדה בתיכון עירוני א' בעיר ומספרת על עצמה כי "לפני הצבא לקחתי קורס של דיבור מול קהל בבית ספר של גיא יריב. למדתי גם דיבייט ואני עדיין קוראת ומתעניינת בזה".

על הקורס היא מספרת כי: ״בתחילת ההשלמה החילית קיבלתי התנסות בנושא 'מורשת', חקרנו את מרחב התקשוב בהסכמי אוסלו". 

גם אחיה של עמית משרת באגף התקשוב וההגנה בסייבר ומשרת בקבע. "הוא מאוד מקצועי בתחום הסייבר ועושה תואר במדעי המחשב. הוא היה שם בשבילי לאורך הדרך״, מספרת עמית.

עמית חי | צילום: דובר צה"ל
--