צילום: דובר צה"ל

אלוף משנה איתמר בן חיים, תושב מודיעין בן 43, נשוי ואב לשלושה, מונה למפקד היחידה הרב-מימדית בצה"ל. טקס חילופי המפקדים נערך אמש (שלישי) בבסיס "תל-נוף", במעמד מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק ומפקד עוצבת "הבזק", תת אלוף אבי רוזנפלד. בן חיים מחליף בתפקידו את אלוף משנה עמי ביטון, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות, מאז הוקמה היחידה.

אלוף משנה איתמר בן חיים התגייס בשנת 1998 לחטיבת הצנחנים ושירת בתפקידי פיקוד בכירים ביחידה, לאחר מכן המשיך לתפקיד קצין אגף המבצעים באוגדת יהודה ושומרון, שירת כמפקד חטיבת הנגב ובמקביל כמפקד מגמת מפקדי גדודים בקורס מפקדי פלוגות ומפקדי גדודים, ולאחרונה סיים את תפקידו כמפקד החטיבה המרחבית ״יהודה״.

בן חיים נשא דברים בטקס חילופי המפקדים ואמר: ״היחידה הרב מימדית מלאה באמצעי לחימה, יכולות טכנולוגיות ורעיונות פורצי דרך, אך לפני הכל אני מאמין שהסוד טמון באנשים. לוחמים, מפקדים, קצינות, קצינים, נגדות ונגדים, חיילות וחיילים, על כתפיכם מונחת אחריות כבדה ויוצאת דופן, להשפיע על יכולות צה״ל בשדה הקרב המודרני. ניחנתם בכל אותן חמשת התכונות המשמעותיות להצלחת המשימה: אנשים יצירתיים, אנשים בעלי יושרה ואכפתיות, להט ומחויבות לרתום את פקודיכם לכל משימה, אנשים בעלי מוסר עבודה גבוה ולבסוף, אנשים בעלי ניסיון - הסוד טמון בכם״


מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק: "היחידה הרב-מימדית היא אחד הרעיונות המרתקים בשנתיים האחרונות לפיצוח של בעיה. משפט הקיום של היחידה הרב-ממדית הוא איך אנחנו מצליחים לבנות כוח רב-מימדי שמצליח להתכתב עם צבאות הטרור ולחשוף אותם בכל מקום ובכל זירה - בין אם בלבנון או בעזה ומצליח להשמיד אותם בהיקפים גדולים, כמה שיותר מהר עם כמה שפחות מחיר לכוחותינו. הקמנו יחידה שהיא מעין מעבדה ובפרק זמן קצר, באמצעות שותפים, הצלחנו להפיץ את היחידה בצה״ל באמצעות התארגנויות חדשות, יכולות חדשות ושיטות רלוונטיות. עמי, אני מלא הערכה והערצה למנהיגות שלך ולאופן שבו דחפת את היחידה עם השותפים שלנו, הטבעת כאן חותם וההשפעה שלך על צה"ל היא ארוכת שנים. ולך איתמר, מעביר את הפיקוד לידיים הבוטחות שלך וסומך עליך שתיקח את היחידה ותוביל אותה להישגים חדשים״.