סמלת ש', בת 19.5, נולדה בישראל, אך בגיל 3 עברה לארה"ב יחד עם משפחתה, בעקבות עבודתו של האב - טייס באל על.  ש' מספרת כי גרה בניו ג'רסי, כמעט בכל קיץ הגיעה לבקר בישראל ותמיד רצתה לגור בארץ.

"בגיל 14 חזרתי לארץ לבד ושהיתי בפנימייה של עולים חדשים בשם ״מוסינזון״ בהוד השרון והייתי שם שנתיים, בכיתה י״א חזרתי להיות עם המשפחה שלי ובגיל 18 סיימתי בית ספר בארה"ב ומייד עליתי ארצה והתגייסתי לצה"ל. רציתי לעשות שירות משמעותי".

ש', המשרתת בחיל התקשוב, ביחידת לוחמה אלקטרונית, לא פגשה את משפחתה כבר זמן רב, עקב הקורונה והסגר. "אני החיילת הבודדה היחידה בגדוד, בל״א. בקורס היה לי יחסית קשה, עברית זאת לא השפה החזקה שלי והחומר שאנחנו לומדים הוא מסווג לכן היה קושי במציאת משק"ית שתוכל לסייע לי, אך בסוף הצלחתי. ממש טוב לי, הגדוד לא גדול ומרגיש כמו משפחה, למרות שיש לי לפעמים קשיים של געגוע, אבל מסייעים לי גם בגדוד וגם בצבא בכלל עם כלל הגורמים הרלוונטיים כמו סגל הת"ש והסיוע שאני מקבלת מהצבא ומהמרכז לחיילים בודדים".

ש' מתגוררת כיום במודיעין מכבים רעות יחד עם שותפה אותה הכירה בפנימיית העולים. "בשבוע הבא אקבל תשובה אם התקבלתי לקורס מכי"ם. טוב לי פה ואני מצפה לראות לאן אני מגיעה בהמשך".