לא פשוט למצוא עבודה היום, המצב הוא כזה שכמעט על כל משרה מגישים בין עשרות למאות קו"ח ובאופן טבעי לא ניתן לראיין את כל המתמודדים. בחברות המגייסות ומעסיקות מאות ואלפי עובדים כבר מזמן עברו למנועי סינון אוטומטיים של סריקה ובדיקת קו"ח של כל מועמד – מבוססי מילות חיפוש וכיוצ"ב, וזאת בנוסף למחלקות משאבי אנוש מפותחות.

הבדיקות והתשאולים שנעשים למרואיינים שהצליחו להגיע לראיון, גם השתנו בשנים האחרונות – אם בעבר היינו צריכים לצייר/להרכיב פאזלים/משחק אחר קבוצתי כחלק מתהליך המיון, עתה הראיונות והמבדקים הם יותר מבוססי התנהגות ועובדות – קרי איך אתה מתנהל בסיטואציה מסוימת, איך נהגת בעבר כאשר נפגשת במקרה מסוים לטובה ולרעה וכ'.

חשוב להבין שחיפוש עבודה היא משימה יומיומית ועבודה לכל דבר ועניין – אם לא השקענו שעתיים שלוש לטובת חיפוש העבודה אזי זה לא מספיק רציני.

חמישה טיפים לדרך

1. קורות חיים:  זוהי תעודת הזהות שלכם, אתם חייבים שקו"ח יהיו נעימים וברורים לקריאה. תשתדלו להצטמצם לעמוד אחד (לא חובה), שימו לב שיש הגיון בסדר הכרונולוגי בנקודות שציינתם. לא לרשום דברים שאינם אמת (!) ולא להגזים. ודאו שאתם שולטים בחומר ומודעים למה שרשמתם - כדי שלא תקלעו למצב מביך בו המראיין ישאל אתכם משהו מהרזומה שלכם ולא תדעו על מה מדובר.

2. המראה הנכון לראיון עבודה: בעבר הרחוק הגישה הרווחת הייתה שלראיון חייבים להגיע בצורה מאוד מסוימת ובדר"כ מכופתרת עם מראה "נקי". המציאות בשנים האחרונות מראה שכבר אין חוקים ברורים בעניין בלא מעט מהענפים – למשל שמעתי על מרואיינים שהגיעו עם מכנסים קצרים וכפכפים והתקבלו לעבודה – נשאלת השאלה , איך זה קרה? בדר"כ תלוי בגישת המראיין/המעסיק אם זה באמת נדרש ומעיד על המרואיין? והאם מראה מכופתר נדרש לעבודה זו? אם אין בעיה, אז זה עובר ללא השפעה שלילית. אך עדיין תנסו כן לקרוא את המפה נכון ותתאימו את עצמכם למקום ולמי שמראיין אתכם.

3. חיפוש עבודה: אני בעד חיפוש עבודה אקטיבי, קרי לא רק מנועי חיפוש של משרות פנויות שקופצות לך במייל וסמס . אלא גם לפנות ישירות לחברות, בתי עסקים – כן כן , ממש ככה ולא להתבייש ! להיפך עוד יעריכו אתכם על התעוזה.

תתקשרו לכל חבר, בן משפחה ואף מכר רחוק, תספרו לו שאתם מחפשים עבודה, מה הכישורים ואיזו עבודה מעניינת אתכם. תפיצו בכל הרשתות החברתיות שאתם מחפשים בשוק העבודה – לא אחת שמעתי שזה ממש עוזר (גם אני עזרתי כך לכמה חברים).

חשוב לדעת – זמן ממוצע למציאת עבודה מתאימה נע בין 3-6 חודשים ויכול בקלות לגלוש להרבה יותר – תהיו נועזים בחיפוש ועם הרבה אורך רוח, וכמובן לא להתייאש.

הבדיקות והתשאולים שנעשים למרואיינים שהצליחו להגיע לראיון, גם השתנו בשנים האחרונות – אם בעבר היינו צריכים לצייר/להרכיב פאזלים/משחק אחר קבוצתי כחלק מתהליך המיון, עתה הראיונות והמבדקים הם יותר מבוססי התנהגות ועובדות – קרי איך אתה מתנהל בסיטואציה מסוימת, איך נהגת בעבר כאשר נפגשת במקרה מסוים לטובה ולרעה וכ'

4. לא מצליחים לעבור ראיונות? קחו ייעוץ מקצועי: כאשר אדם עומד מול אתגר ראיון העבודה או מבחני המיון המתישים – זהו מצב לא פשוט כלל. באותם רגעים אתם מרגישים לחץ והתרגשות שיכולים בהחלט להשפיע על שיקול הדעת שלכם ואף לגרום לכם לא לעבור את המיונים. אם מועמד מוצא עצמו פעם אחר פעם במצב בו הוא לא עובר ראיון יש בהחלט מקום לעשות בחינה מקצועית ע"י יועץ משלל תחומים, אתן מספר דוגמאות למצבים שכיחים:

חרדה בזמן ראיונות – ניתן להפחית למשל ע"י דיקור סיני ו/או תרפיסט רגשי.
חוסר הצלחה במבחני מיון של המכונים המוכרים – ניתן לעשות באופן פרטי ימי הכנה עבורם.
חוסר הצלחה לעבור ראיון אישי – ניתן לקחת יועץ/מנטור שמלמד איך עוברים ראיונות בעידן החדש.

5. הפסקה זמנית בחיפוש עבודה: כמו כל דבר בחיים שיש לו מחזוריות, גם בחיפוש עבודה יש עליות ומורדות ולאורך זמן זה מאוד מתיש. הטיפ שלי כאן – לא לפחד לקחת הפסקה מדי פעם של כמה ימים בחיפוש העבודה. כפי שציינתי לעיל, החיפוש אמור להיות השקעה יומיומית של מספר שעות, אבל נפשית זה מצב נתון שאנו נמצאים בו כל הזמן...על כן מדי פעם תעשו הפסקה כדי להתרענן, כי גם כך לא כל יום מתפרסמת מודעה חדשה של דרושים המתאימה בדיוק למה שאתם מחפשים.

לסיכום

לא אחת המציאות מראה לנו, שמה שצריך לקרות יקרה – רבים ממכריי חיפשו עבודה במשרות ומקצועות שונים ולרוב זה לקח מספר חודשים וכאשר זה בסוף הבשיל לקבלה לעבודה פתאום זה הבשיל עם עוד הצעה או שתיים במקביל – תקראו לזה קארמה או הכל כתוב מלמעלה – אבל זה קורה. אז לחפש בכל הכוח ולא לפחד להעיז ולשאול אם כל מי שיכול לעזור, כי מי שמתבייש מתייבש וחבל.

ט.ל.ח כל המידע המוצג במאמר הנו מידע כללי בלבד, אין לראות בהם את נוסח החוק ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או ו/ או תחליף לו ו/או חוות דעת משפטית או חשבונאית ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם.