האגף לשירותים חברתיים בעיריית מודיעין-מכבים-רעות בשיתוף עם ארגון אקים, אשר זכה במכרז להפעלת המרכז, נערכים עתה לשיפוץ והתאמת מבנה עירוני ברחוב לאה אימנו, בצמוד למרכז מוריה - שם ייפתח לראשונה בעיר מרכז יום ותעסוקה סיעודי-טיפולי.

מהעירייה נמסר כי המרכז ייפתח בחודש ספטמבר הקרוב, וכי הוא מיועד לצעירים ובוגרים שאינם אזרחים ותיקים, עם נכויות פיזיות ו/או התפתחותיות בינוניות וקשות.

המרכז יהווה מקום חברתי ותעסוקתי למבקרים וייתן מענה טיפולי וסיעודי כולל תמיכה במגוון תחומים כגון: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, סנוזלן, גינון טיפולי, אומנות משקמת ועוד. מרכז זה נפתח כחלק מחזון השירותים החברתיים ותפיסה מקצועית כי מיטב השירותים לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים יינתנו בתוך העיר. עד כה, נאלצו תושבים הזכאים ומעוניינים בשרות זה לנסוע למרכזים בערים אחרות בהתאם להפניית משרד הרווחה, ביבנה, חולון, רמלה ,לוד ומרכזים נוספים מרוחקים אף יותר.

עוד נמסר מהעירייה כי הקבלה למרכז מותנית בהכרה באגף השירותים החברתיים בעיר, במינהל מוגבלויות במשרד הרווחה ובביטוח הלאומי.

המשנה לראש העיר ומחזיק תיק השירותים החברתיים, עמיעד טאוב אמר:"פיתוח מענים של תעסוקה ודיור עבור בוגרים עם צרכים מיוחדים נמצא בראש סדרי העדיפויות של העירייה ומשתלב עם המדיניות שהתווינו לפיה אנו מפתחים שירותים של one stop shop  לכל תושבי העיר, שירותים שוויוניים ומאפשרים בקהילה ובעיר עצמה. אני מודה לכך השותפים להקמת המרכז החדש שייתן מענה מיטבי ל30 מלקוחותינו, תושבי העיר".


תושבים עם מוגבלות קשה טיפולית סיעודית ו/או אפוטרופוסים שלהם, המעוניינים לבדוק השתלבות במרכז זה, מוזמנים ליצור קשר עם העובדת הסוציאלית שלהם באגף. במידה ואינכם מוכרים באגף לשירותים חברתיים ניתן לפנות למזכירות האגף ונשמח לבחון זכאות והתאמה למרכז : 073-2326444