תוכן מקודם

שרון שוורץ, בת 36, אמא לילד ומאמנת כושר מוסמכת, גדלה במכבים, למדה בתיכון מו"ר ברעות, והקימה בית ומשפחה בעיר. "גדלתי עם העיר וראיתי אותה מתפתחת", היא מספרת. בתחילת דרכה המקצועית החליטה ללכת במסלול הבטוח לקריירה כמנהלת שיווק, אך הכושר הגופני והספורט תמיד היו חלק ממנה ומסדר יומה.  "תמיד התאמנתי לפחות 3 פעמים בשבוע", היא מספרת, "קמה מוקדם לפני העבודה, עושה אימון בחדר הכושר, מתקלחת ומתחילה את היום".

במסגרת האהבה שלה לאימונים ולפעילות הגופנית החליטה שרון לגשת לתחרות פיתוח גוף שההכנות אליה כוללות אימונים אינטנסיביים והקפדה על תזונה. למרבה הצער כחודש לפני התחרות היא נפצעה בזמן אימון אירובי וסבלה משברי מאמץ שאילצו אותה להפסיק להתאמן. "העולם חרב עליי, הרגשתי איך הגוף שלי דועך והכל נהיה קשה. המוטיבציה שלי ירדה ולא ידעתי אם אצליח לחזור לחדר כושר" היא נזכרת.

הנפילה המנטלית ששרון חוותה מאפיינת ספורטאים רבים לאחר פציעה, תחושת ההחמצה, הפחד מהצורך להתחיל מאפס, החרדה מכישלון ואכזבה נוספים, צפוי היה שכל אלו יובילו אותה לנטוש את עולם הספורט האהוב עליה כל כך, אבל המסקנה אליה הגיעה שרון הייתה דווקא הפוכה.


 "הבנתי שאם אני רוצה להמשיך לעשות ספורט אני צריכה להפוך את זה למקצוע. ממש לחיות בחדר הכושר. החלטתי שאני רוצה לעשות את זה כמו שצריך וללכת ללמוד את התחום לעומק".אז החליטה שרון לעזוב את עבודתה כמנהלת שיווק ונרשמה ללימודים אינטנסיביים בדרך להפוך למאמנת כושר בעצמה, אך גם בשלב הזה נאלצה להתמודד עם מהמורה נוספת. ממש לקראת סיום הלימודים עברה תאונת דרכים קשה שהותירה אותה עם פציעות ושברים בכל הגוף, וגם הפעם היא לא נתנה לקשיים הפייזים והמנטליים לעצור אותה בדרך לחלום. כמו בפעם הקודמת, היא אימצה אליה את האתגר שהחיים זימנו לה והתמודדה איתו בנחישות. "אחרי התאונה עברתי שיקום שכלל המון פיזיותרפיה והייתי צריכה לחזק מחדש את כל הגוף. אז הבנתי ממש את המשמעות של גוף בריא, של חיזוק השלד והעצמות. פתאום לא עניין אותי יותר אם אני קילו לפה או קילו לשם. הנראות היא לא העיקר", היא מספרת.

השיקום שעברה בעצמה החדיר בשרון מוטיבציה חזקה ללכת וללמוד עוד ועוד קורסים שקשורים בשיקום הגוף באמצעות ספורט, פיזיותרפיה, פיזיו-פיקס, חיזוק בונה עצם, אבחון תנועתי ועוד. "אנשים לא יודעים איך להרים שקיות סופר הביתה או איך להרים את הילדים בלי שיגרם נזק לעמוד השדרה, ככל שמתבגרים הגוף מגיב אחרת, ודברים שנראו מובנים מאליהם פעם כבר לא עובדים אותו הדבר. ברגע שאנחנו מחזקים את המערכת הפנימית הכל הופך להיות יותר קל"


היום שרון הגשימה את החלום, הקימה סטודיו ביתי בו היא מאמנת אימונים אישיים, בזוגות וגם בקבוצות קטנות (עד חמש נשים). "חשוב לי לתת למתאמנות שלי הרגשה אינטימית ומעצימה. בדרך כלל מגיעות אליי בנות שהאווירה בחדר כושר מלחיצה אותן, אני רוצה שיהיה להן הכי נוח שאפשר".


לא תראו אצלה תמונות של "לפני ואחרי" באינסטגרם וגם לא סרטוני טיקטוק תוך כדי אימון. שרון מספרת שהתהליך שהמתאמנות עוברות באימונים שלה לא מתחיל ונגמר במספר על המשקל.  "אנחנו עוברות ביחד דרך, נשים שמגיעות אליי כשכל הגוף כואב ועייף נהיות חזקות ויציבות, יודעות להתאמן ומרגישות את הצורך להיות בפעילות. כמובן שיש גם בנות שפונות אליי כשהמטרה היא להרזות אבל אני תמיד אשים דגש קודם על חיזוק המערכת הפנימית".

אל שרון מגיעות גם נשים שספורט ואימונים רחוקים מאוד מהעולם שלהן, אבל בהמלצת רופא הן נדרשות לחזק ולהפעיל את הגוף. במקרים כאלו שרון מדגישה כמה חשוב הליווי הצמוד והקשר הקרוב שמעוררים תחושת מחוייבות לתהליך מצד המתאמנת. "לא כל אחד מסוגל ביום אחד לקנות מנוי לחדר כושר ולהתחיל להתאמן מאפס, יש אנשים שלא יודעים איך ניגשים לכל העניין, איך מתחילים להתאמן בצורה בטוחה ומועילה", היא מספרת ומוסיפה: "זה נכון שאימונים בקבוצות של 30 מתאמנים הם זולים יותר מאימונים אישיים, אבל לא תמיד הם עונים על הצורך ההכרחי בליווי יד-ביד".

החיפוש אחר האיזון בין אימונים עתירי מתאמנים בחדרי הכושר לבין האימונים האישיים הוביל את שרון לקיים בסטודיו שלה אימונים בפורמט של קבוצות קטנות, של עד חמש נשים יחד באווירה אינטימית ולא תחרותית.


מעבר לתהליך הפיזי והליווי התזונתי שרון אף פעם לא מוותרת על התהליך המנטלי. היא מכירה מקרוב את החיים העמוסים והקשיים שאיתן מתמודדות נשים, היא גם יודעת שכמו לגוף גם לנפש לוקח זמן להתרגל ולקבל על עצמה שינוי באורח החיים. "אנחנו כנשים שמות את עצמנו תמיד בסוף סדר העדיפויות וחשוב לי להוות מסגרת שנותנת את המקום לאישה לשים את עצמה במקום הראשון. אבל באווירה טובה, בנחת, בלי לחץ"


לייעוץ ופרטים נוספים - שרון שוורץ - מאמנת כושר ויועצת תזונה