חברת המועצה עדי מן (סיעת "שחר עושים חינוך"), מחזיקת התיק לגיל הרך ותיק שיוויון מגדרי וחברתי, הגישה אמש לראש העיר חיים ביבס את התפטרותה מתפקיד חברת מועצת העיר מודיעין מכבים רעות.

במכתב ההתפטרות ציינה עדי את הדרך שעשתה כפעילה ציבורית וחברתית בעיר ואת פעילותה והישגיה במועצת העיר, וכך כתבה: 

"לאחר עשור של פעילות ציבורית בהתנדבות בוועדי הגנים, המקומי והארצי, הציע לי מר מויש לוי, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, להצטרף אליו בבחירות למועצת העיר. ראיתי בכך הזדמנות ושליחות להמשיך לקדם את כל מה שאני מאמינה בו. ולמרות שבני הקטן, תומר, חלה בסרטן ונאלצתי למתן את הפעילות הציבורית שלי, לא ויתרתי והתמודדתי בבחירות מתוך אמונה שלמה שזה המקום לפעול למען הציבור בעיר. נכנסתי לפעילות בשיא המוטיבציה ולמדתי מעמיתי.ותי למועצת העיר ומחברי.ות המועצה ברחבי הארץ מה זה אומר בעצם להיות חברת מועצה. כמאמינה גדולה בידע כמקור כוח לפעולה, ניסיתי לצבור ידע בתחומים שלקחתי על עצמי, כדי שאוכל להתוות מדיניות שאני מאמינה בה".

"הקמתי צוות מקצועי מייעץ המורכב מתושבי ותושבות העיר, כולם.ן מומחים בנושא מגדר, על מנת ללמוד ולשפוך אור על הדרכים בהן ניתן להוביל שינוי בשפה, בבניית תקציב ובחינוך לשוויון מגדרי. פעלתי לשיפור התנאים בגני הילדים, נתתי מענה שוטף לתושבים ותושבות שפנו אלי, הקמתי יחד עם שותפי לסיעה אור גרינפלד את מיזם "עזרה בשכונה" בתקופת הקורונה, שמטרתו סיוע למשפחות הנמצאות בבידוד, סייעתי לנשים, שחקניות כדורשת, בפתרון בעיות הקשורות לאולמות והתנאים בהן הן מתאמנות ועוד, בכל תחום בו הרגשתי שאני יכולה לתרום, ואף מעבר לתיקים הרישמיים שלקחתי על עצמי".

את מכתבה חתמה עדי דווקא בתחושת החמצה ועם ביקורת על הדרך בה מתנהלים הדברים במועצת העיר לתחושתה, וכתבה: "אני מרגישה שמחובתי לומר, למען חברי המועצה ותושבי העיר, כי אני מסיימת את תפקידי בתחושת החמצה, בתחושה שיכולתי לעשות הרבה יותר בתפקיד הזה ולהוביל את העיר למקומות טובים יותר, לפחות בתחומים שלקחתי על עצמי. לצערי הרב לא פעם הרגשתי שחופש הפעולה שלי כחברת מועצה הוא מצומצם מאוד וכמעט שאין באמת אפשרות להתוות מדיניות כפי שאמורה לעשות חברת מועצת העיר. אני סבורה שלצד דברים טובים שקורים בעיר, יש לא מעט תחומים הדורשים שינוי ושיפור, שינוי בגישה, שינוי בהקצאת משאבים, שינוי בתשומת הלב"


למודיעין נט מסרה היום עדי: " הגשתי את מכתב ההתפטרות לאחר מחשבה רבה ולאחר ניסיונות רבים להביא לשינוי בהתנהלות ובתפיסה את תפקיד חבר.ת המועצה, כדי שאוכל להרגיש שאני נמצאת במקום שהוא מלא משמעות עבורי ואני יכולה באמת לעשות בו את מה שהתחייבתי כלפי הציבור שבחר בי, אני מרגישה שהזמן עובר ואין שינוי והיכולת שלי כחברת מועצה באמת להתוות מדיניות כפי שמצופה ממני היא מוגבלת. אני מרגישה כלביאה בכלוב, במקום שבו אני מסוגלת להיות מלאה בעשייה ולהוביל מדיניות ושינוי לטובה, אך אני מוגבלת באמצעות גורמים חיצוניים לי, שלא מאפשרים לזה לקרות מהמניעים הלא נכונים."


את מקומה של עדי במועצת העיר צפוי לתפוס אור גרינפלד, הממוקם במקום הרביעי ברשימה (בהקשר זה נזכיר כי סיעת "אנחנו הצעירים" בראשות גרינפלד התאחדה בבחירות האחרונות עם סיעת "שחר עושים חינוך בראשות מויש לוי)

תגובתו של מויש לוי: "הצטערתי מאוד על החלטתה של עדי לעזוב את המועצה. פניתי אליה לפני למעלה מ-3 שנים בהצעה להצטרף אלי ואל הסיעה כשותפה לדרך לאור ההכרות שלי אותה כאשה חכמה ומוכשרת, אשר רוצה בכל ליבה לשרת בנאמנות את  כל תושבי העיר. אני מוקיר תודה עצומה לכל הפעילות של עדי, ומכבד מאוד את תחושתה לפיה היא תצליח לעשות יותר למען הציבור דווקא מחוץ למסגרת העבודה במועצה.  אין לי ספק שעוד נעבוד יחד בהמשך למען התושבים שלנו. זו גם ההזדמנות לאחל הצלחה גדולה לאור גרינפלד, שהוא הבא בתור ברשימת ״שחר עושים חינוך״ להכנס למועצה."

תגובת ראש העיר חיים ביבס: "לאורך השנים תרמה עדי מן רבות עבור העיר ותושביה הן כתושבת העיר והן כחברת מועצה. הצטערתי מאוד לשמוע על החלטתה אבל אני יודע  שהיא תמשיך להיות תושבת פעילה גם בעתיד ואני בטוח שנמשיך לעבוד יחד לטובת קידום העיר מודיעין מכבים רעות."


עזיבתה, והעזיבה של חברת המועצה עדי בן אברהם בחודש שעבר, משאירה את מועצת העיר מודיעין עם שתי חברות מועצה בלבד מתוך 19 – נגה כץ רפפורט והילה בן אליעזר.