בשער: להקת יאמאס, צילום יח"צ

למודיעין מכבים רעות יש סממן ייחודי המבשר על בוא הסתיו, הרי הוא פסטיבל "צלילי סתיו", החוגג כבר 21 שנים בעיר. עשרות מופעים מוסיקליים יתקיימו לאורך סוף השבוע הקרוב, החל מחמישי 19.11 עד שבת 21.11.

הפסטיבל, שיתקיים השנה בצל הקורונה והגבלות הריחוק החברתי, מציע תכנית מוזיקלית עשירה ככל הניתן, שאינה יוצרת התקהלות רבה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. שלא כמו בשנים קודמות, מדובר בהרכבים מוזיקליים רבים שיסתובבו ברחובות ובשכונות העיר, במרכזים המסחריים ובמוקדים נוספים.

יריית הפתיחה תחל היום, חמישי, 8.11, כאשר הרכבים מוסיקליים מיוחדים יופיעו במרכזים המסחריים השונים הפזורים ברחבי העיר בין השעות 16:00 עד 19:00:

בקאנטרי סנטר עמק החולה, בשעה 16:00- מופע של ההרכב המוסיקלי יובל ואמיר המנגנים יצירות אהובות ומוכרות בדואט קסום של סקסופון וגיטרה.

בקניון עזריאלי, בשעה 16:00- סמבדודס-מוסיקה ברזילאית קסומה במקצבי הבוסה נובה והסמבה. שירים ברזילאים ידועים (בשפתם המקורית). 

במרכז יורושופס, בשעה 16:00 -גיא שטרית ושמי עטר, חברי הרכב "ג'יפסי אנדלוסיה" במוסיקה בסגנון ספרדי אנדלוסי עם נגיעות בסגנון מרוקאי וקטעים אינסטרומנטליים בעיבודים מקוריים.

במרכז לב רעות, בשעה 16:00-פרלה שרה אולדיז, הליצנית הנוודית, במופע שירים נוסטלגי לכל גיל: אלביס פרסלי, פרנק סינטרה ועוד רבים, מתורגמים לעברית בליווי אורי נועז על תופים וסרגיי בורקוב בסקסופון.

במרכז מסחרי עמק בית שאן 29, בשעה 16:00- Bouzouki eyes: מוסיקה יוונית אותנטית ומוסיקה עכשווית ישראלית יוצרות ביחד מופע מרגש ומקפיץ.

במרכז מליבו, בשעה 16:00-"בית הריקודים"-מופע רחוב עליז ומלא חיים של מוסיקה יהודית מכל התקופות.

במרכז מרל"ז, בשעה 17:00-שלישיית הכתר: מוסיקה קלאסית אופטימית, יצירות קלאסיות מתקופת הבארוק ועד ימינו, בהשתתפות: רותי איצקוביץ' אייל-חליל צד, דפנה פלד-חליל צד, יוני עציון-צ'לו.

במודיעין סנטר, בשעה 17:00- העבריים מדימונה. להיטים מוכרים בקשת מוסיקלית רחבה בעיבודים מרעננים ובגרוב האופייני להרכב האהוב.

במרכז רננים, בשעה 17:00-ברוח מדברית, צמד המנגן מוסיקה אינסטרומנטלית בגוון אוריינטלי על עוד וקמנצ׳ה. המופע משלב מוסיקה עם נגיעות ערביות לצד שירים מוכרים בעיבודים רעננים.

הרכב ספיצ'לס | צילום: לי גוטפריד

במרכז מוריה, בשעה 17:00-מופע של הרכב ספיצ'לס בניחוח שנות ה-20 העליזות. יצירות ישראליות ובינלאומיות המנוגנות על כלים מיוחדים שנותנים את הסאונד והצבע של התקופה: חצוצרה, בנג'ו וקרש כביסה. 

במרכז לב העמק, בשעה 17:00-  The groove time trio-חומרים מקוריים וקאברים בעיבודים לא שגרתיים ובהגשה תיאטרלית. גיטרה ושירה: מייקל אדלר, בס: איציק בלס, תופים: אסף קדמון.

בקייזר סנטר, בשעה 17:00 - רביעייה קאמרית: יצירות קלאסיות ולהיטים עכשוויים בעיבודים קלאסיים.

בפסנתר בשדרה במע"ר, בשעה 17:30- סימפונט רעננה בחיבור ייחודי בין עולם המוסיקה הקלאסית לבין החדש והעכשווי. ויואלדי, וילנסקי ומה שביניהם. ניצוח : דודי זבה


חיים ביבס, ראש העיר: "גם השנה נחגוג את פסטיבל צלילי סתיו האהוב, במתכונת אומנם קצת שונה בצל הקורונה, אך עם הרבה מוסיקה טובה ושמחה אשר מאפיינות את הפסטיבל. התרבות ללא ספק היא חלק מהותי מחיינו ואני שמח על כך שאנו מצליחים להאיר את העיר בתרבות לנפש שכה חסרה לנו בימים אלו. אני מזמין את התושבים והתושבות ליהנות איתנו תוך תמיכה בעסקים המקומיים בעירנו במרכזים המסחריים. כמובן, תוך הקפדה על ההנחיות על מנת שנוכל להמשיך לקיים תרבות בעיר ולחיות בשגרה איכותית וטובה בצד הקורונה".

אלעד שמעונוביץ', המשנה לראש העיר ומחזיק תיק התרבות: "פסטיבל צלילי סתיו יתאים את עצמו השנה לרוח התקופה המורכבת בה אנו נמצאים – ועדיין יהיו אבן תרבותית משמעותית לתושבי העיר שעושה טוב על הלב בימים כאלה. תקציב הפסטיבל הוקטן, ההופעות הגדולות צומצמו, ובמקומן יהיו הופעות קטנות, בפיזור גיאוגרפי בשכונות ולצד מרכזים מסחריים לסיוע לעסקים המקומיים. בפסטיבל ישתתפו השנה הרבה אמנים והרכבים מקומיים – על מנת לסייע מעט גם להם אחרי תקופה ארוכה בה לא הופיעו והתפרנסו. מזמין את תושבי העיר לבוא ולקחת חלק ולהיזכר כמה המוזיקה והתרבות הם מרכיב חשוב ומשמעותי בחיינו".