בימים של חוסר יציבות כלכלית המשפיעה גם על קהל הסטודנטים הצעירים, עיריית מודיעין מכבים רעות בשיתוף מפעל הפיס יצאו לאחרונה עם "קול קורא" להגשת בקשה למלגות עבור סטודנטים תושבי העיר לקראת שנת הלימודים האקדמאית תשפ"א (2020-2021).

מעיריית מודיעין נסר כי השנה הגדילה את תקציב המלגות, יחד עם תמיכת מפעל הפיס ושיתוף פעולה עם ארגונים נוספים (כגון פר"ח ותנועות נוער שונות), סכום המלגה שיחולק השנה לסטודנטים עומד על למעלה ממיליון שקלים. בנוסף, הרחיבה העירייה באמצעות מרכז הצעירים 'יודה' את מגוון סוגי המלגות האפשריות כאשר הדגש הושם על מלגה משמעותית עבור הסטודנטים לצד תרומה חזרה לקהילה בעיר בתחומי החינוך, הרווחה, נוער, ילדים והגיל השלישי. 

בשונה משנים קודמות, שלב הגשת הבקשה למלגות הוקדם לחודש אוגוסט ויסתיים לאחר ראש השנה. מטרת השינוי היא לאפשר ודאות כלכלית לסטודנטים טרם תחילת שנת הלימודים, ולאפשר עשייה חברתית לאורך שנה שלמה.


סטודנטים שיבחרו להגיש בקשה יוכלו לבחור בין ארבעה מסלולים אפשריים:

מלגות עירוניות אשר יחולקו לכ-60 סטודנטים על פי מבחן הכנסה, תמורת כ-30 שעות התנדבות בקהילה.

מלגות פר"ח המסורתיות בשיתוף פר"ח ומפעל הפיס בסך 10,000 ש"ח יחולקו לכ- 45 סטודנטים תמורת 150 שעות התנדבות בקהילה (הרשמה למלגות אלו דרך אתר פר"ח ואגודות הסטודנטים בלבד).

מלגות פרקטיקום, בשיתוף מפעל הפיס, שהחלו בשנה שעברה והוכיחו עצמם, יגדלו השנה ויינתנו לכ- 20 סטודנטים בשנתם האחרונה ללימודים, תמורת 150 שעות התנדבות בקהילה בליווי פרטני של פרויקטים ארוכי טווח, זאת תמורת 10,000 ₪.

והשנה נוסף מסלול חדש – הדרכת שכבות בוגרות בתנועות וארגוני נוער. מלגה זו תינתן לסטודנטים עם אוריינטציה חינוכית וזיקה לפעילות תנועות נוער. המלגה תתאפשר בזכות שיתוף פעולה בין מפעל הפיס לרשות ולתנועות נוער שונות שבחרו לקחת חלק. הסטודנטים יקבלו מלגה בסך 10,000 ₪ תמורת 150 שעות התנדבות בתנועות הנוער השונות בעיר.את הקריטריונים לקבלת המלגה וטפסי ההגשה ניתן למצוא באתר עיריית מודיעין מכבים רעות.

מועד אחרון להגשת הבקשה 30/9/2020.

חיים ביבס, ראש העיר: "יותר ממיליון שקלים יחולקו השנה במלגות לסטודנטים תושבי העיר, אשר יתנדבו בקהילה. זהו מבחינתי השילוב המנצח אשר מעניק תמיכה כלכלית לסטודנטים על מנת שיוכלו להתחיל את שנת הלימודים ללא חשש, יחד עם מעורבות חברתית שמצמיחה מנהיגות וערכיות. השנה, הקדמנו את הליך הבקשות למלגה. אין לי ספק, שזה יתרום משמעותית להפגת חוסר הוודאות באשר לתחילת שנת הלימודים. אני מודה למפעל הפיס ופר"ח שיחד איתם הצלחנו להגדיל את סכום המלגות לטובת הסטודנטים והסטודנטיות היקרים שלנו."

יו"ר ועדת מלגות חברת המועצה נגה כץ: "אומרים שידע זה כוח אבל ידע עולה כסף. אני גאה להמשיך את המהלך משנה שעברה, אז שילשנו את סכום המלגות, כעת אנו ממשיכים בהגדלת המלגות ולראשונה, חוצים את רף מיליון ₪. אני רוצה להודות לראש העיר חיים ביבס, שהבין את חשיבות ההשקעה בצעירים ואני בטוחה שזו אחת ההשקעות המשתלמות ביותר לעיר."

לטם גל, מנהלת אגף חברה, נוער וצעירים: "הגדלת סכום המלגות היא בשורה נהדרת לקהל הסטודנטים בעיר, וזאת בעיקר בתקופה זו שרבים מהסטודנטים נמצאים ללא עורף כלכלי יציב. הסטודנטים שלנו היו הראשונים שהתגייסו בתקופת משבר הקורונה לתרום לקהילה בין אם במסגרת שעות ההתנדבות ובין אם לאו ובלעדיהם רבים מהפרויקטים להפגת הבידוד בקרב האוכלוסיות השונות ומתן סיוע כגון חלוקת סלי מזון ומשלוחים לא היו יוצאים אל הפועל."