תושבי מודיעין מכבים רעות הצטרפו אמש (חמישי, 20.8), לאלפי המפגינים ברחבי הארץ, שיצאו להפגין בכמה מוקדים כדי לדרוש החמרת ענישה על עבירות מין, אלימות כלפי נשים, וכדי להביע תמיכה בנערה אשר נאנסה על פי החשד ע"י 30 גברים במלון באילת.

במודיעין, התקיימה המחאה בצומת יצחק רבין ותושבים רבים, נשים, גברים, בני ובנות נוער, הגיעו כדי לקרא לרשויות למצות את הדין עם הנאשמים. "גם אם לא צעקת אנחנו צועקות", קראו המפגינות במודיעין אמש, והניפו שלטים עם הכיתוב "אנחנו איתך", "זה לא אשמתך" ו"מאמינים לך".

המפגינות והמפגינים ברחבי הארץ דורשים חקירה רגישה ויעילה, החמרת הענישה על עבירות מין, פריסת חדרים אקוטיים בכל הארץ, העברת תקציב למניעת אלימות כלפי נשים ואישור התכניות למיגור האלימות כלפי נשים בחברה הישראלית. 

הפגנה נוספת צפויה להתקיים ביום ראשון, 23.8.20, בשעה 17:00 בצומת שילת.

צילום מסך מפייסבוק


"האונס המחריד באילת הבהיר שאי אפשר להמשיך לעמוד מנגד" כתבו המארגנים בדף האירוע שנפתח בפייסבוק, "בואו בחולצות אדומות: נשים, גברים, נערות, נערים, מבוגרות, מבוגרים, עם או בלי הילדות או הילדים לקרוא איתנו להחמרת הענישה, מיצוי הדין ושיפור תשתיות החינוך למען השמירה על כולנו. נשים, נערות וילדות אינן הפקר".


 

מועצת הנוער העירונית יצאה בקמפיין להעלאת המודעות בקרב בני ובנות הנוער במודיעין מכבים רעות וקראו להם להעלות סטורי עם הכיתוב  צלקת × 30 על היד ולתייג  #לא_נשתוק. 


צילום מסך מפייסבוק 

"בעקבות האונס הקבוצתי באילת, אנו קוראים לכם להשתתף בקמפיין להעלאת המודעות כלפי הטיפול הלקוי בכל מה שקשור באלימות מינית- עזרה ראשונה לנפגעים ולנפגעות, אכיפה וענישה", נכתב על ידי המארגנים ממועצת התלמידים והנוער, "יחד נעלה מודעות ונדרוש ממקבלי ההחלטות לשנות את המדיניות".

ראש העיר חיים ביבס, הגיב גם הוא על האירועים בדף הפייסבוק שלו וכתב – "מספר המעורבים גורם לזעזוע, אופן הפעולה מצמרר ומרתיח, כולם מדברים על כך אבל מאחוריי הכל יש נערה אחת שחייה נהרסו וספק אם תוכל לשקם את עצמה.אסור לנו לעבור לסדר היום, אסור להמשיך הלאה מבלי להוקיע את התופעה המכוערת. כהורים, חברים וחלק מהחברה מוטלת על כל אחד ואחת מאיתנו האחריות להסביר לנוער, צעירים ובכלל על כבוד וגבולות אדומים מגיל צעיר, למחות ולהשמיע את קול הקורבנות, להגביר ענישה מול האשמים".